اخبار اقتصادی-شنیده شده قیمت بلیت قطار قرار است دوباره گران شود و 20 درصد افزایش یابد و این در حالی است که کمتر از یکسال پیش بلیت قطار افزایش داشته و حالا دوباره با افزایش نرخ 20 درصدی در واقع افزاییش قیمت بلیت قطار به 40 درصد می رسد.

به گزارش افکارنیوز، گران شدن بلیت قطار پیامدها و تبعات بسیاری دارد زیرا هم بر اقتصاد و معیشت خانوارها تاثیر گذاشته و هم از سوی دیگر با گران شدن آن باعث می شود مردم بیشتر از خودروی شخصی استفاده کرده که هم باعث اتلاف بنزین و هم خطرات جاده ای می شود.

از سوی دیگرذ گران شدن بلیت از لحاظ روانی نیز بار منفی بر جامعه وارد می کند تا مردم کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی استقاده کنند.

سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره احتمال افزایش 20 درصدی نرخ بلیط قطار در ماه های آتی، گفت: در اوایل سال جاری نرخ بلیط قطار حدود 20 درصد افزایش یافت، حال مدیران شرکت های مرتبط با حمل و نقل ریلی به دنبال افزایش دوباره 20 درصد قیمت بلیط هستند، این معنای آن است که بلیط قطار در یک سال قرار است که حدود 40 درصد افزایش یابد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مهم ترین مشکل و مسئله در بحث قیمت گذاری حوزه حمل و نقل، عدم شفافیت در میزان هزینه و میزان اعتبارات یک بخش است، در شرایط کنونی مدیران بخشی مانند حمل و نقل ریلی مدام اعلام می کنند که اعتبارات کافی برای پوشش قرار دادن هزینه ها را ندارند، اما هنوز برای ما به عنوان دستگاه نظارتی این هزینه ها شفاف نیست.

نمایندگان مجلس معتقد هستند که در دو سال اخیر با افزایش نرخ ارز و تشدید گرانی تجهیزات حمل و نقل ریلی، هزینه ها در قیاس با میزان تخصیص اعتبارات بسیار بالا رفته است، اما سوال پیش می آید که افزایش 40 درصد قیمت بلیط قطار آن هم در یک سال منطقی است

وی گفت: البته نمایندگان مجلس معتقد هستند که در دو سال اخیر با افزایش نرخ ارز و تشدید گرانی تجهیزات حمل و نقل ریلی، هزینه ها در قیاس با میزان تخصیص اعتبارات بسیار بالا رفته است، اما سوال پیش می آید که افزایش 40 درصد قیمت بلیط قطار آن هم در یک سال منطقی است؟

افضلی با اشاره به اظهارات رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل نقل ریلی مبنی بر اینکه با افزایش قیمت بلیط هواپیما و هجوم مردم برای استفاده از قطار، امکان افزایش نرخ بلیط قطار وجود دارد، ادامه داد: این استدلال به هیچ وجه کارشناسی و درست نیست، زیرا این موضوع واضح و مبرهن است که با افزایش چشمگیر نرخ بلیط حمل و نقل ریلی، مردم مجبور به استفاده از حمل و نقل جاده ای می شوند، که این مسئله نتیجه ای جزء افزایش تصادفات، افزایش مصرف سوخت و تشدید آلودگی هوا ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا باید نشست تخصصی در این کمیسیون با حضور مسئولان راه آهن برای بررسی و شفاف سازی هزینه ها و میزان بودجه این حوزه برگزار شود.