به گزارش افکارنیوز،

 محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در نشست خبری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب با اشاره به اینکه برای شهر تهران در مناطق مختلف ۳۷۴ مخزن اضطراری تامین آب شرب احداث و تعبیه شود، گفت: مخازن اضطراری تامین آب شرب تهران در مواقعی که زلزله‌ای در شهر تهران رخ دهد، می‌تواند به تامین آب شهروندان تهرانی کمک بسیار زیادی کند.

اخبار اقتصادی-او ادامه داد:با اجرای این طرح در مواقع اضطرار میانگین بین ۳ تا ۱۰ روز شهر را در شرایط خطرناک دور می‌کند. هم اگنون به صورت نمادین ۳ مخزن در تهران اجرایی شده که امیدواریم مابقی آن تا پایان سال در پایتخت محقق شود.

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: با اجرای این طرح می‌توان به مدت سه روز  آب مورد نیاز برای شرب ۹ میلیون نفر از شهروندان تهرانی را در حالت اضطراری ذخیره و تامین کرد.

او گفت: این ۳۷۴ مخزن می‌تواند ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب آب را ذخیره کند و در هنگام اضطرار و به ویژه زلزله اقدام به تامین آب برای شهروندان کند.

بختیاری با اشاره به میزان اعتبارمورد نیاز برای تحقق این پروژه، اضافه کرد: برای این مخازن ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.