شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از تداوم واردات چمدانی تلفن همراه به داخل کشور، گفت: در شرایط کنونی واردات غیرمرسوم تلفن همراه سبب شده که بازار این حوزه دچار مشکل و تلاطم شود.

اخبار اقتصادی-نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی واردکنندگان تلفن همراه نگرانند که عده‌ای با استفاده از خلاءهای نظارتی، اقدام به واردات گسترده تلفن همراه از طریق واردات چمدانی می‌کنند البته این مسئله در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: واردکنندگان معتقدند واردات باید از مبادی رسمی و قانونی صورت گیرد اما واردکنندگان چمدانی از طریق شبکه‌سازی افراد، حجم بسیاری تلفن‌ همراه به داخل وارد می‌کنند، این در حالی است که واردکنندگان رسمی باید به‌ازای واردات اجناس و محصولات، هزینه گمرکی و عوارض پرداخت کنند اما سوءاستفاده‌گران بدون هیچ هزینه اضافی واردات انجام می‌دهند.

 کاظم زاده با اشاره به نزدیکی ایام اربعین حسینی(ع) و سفر تعداد کثیری از مردم به کشور عراق، تصریح کرد: در آستانه اربعین حسینی(ع) وارکنندگان چمدانی مترصد وارد کردن حجم بالای از تلفن‌های همراه از طریق کشورهای مجاور به داخل هستند که این خود آسیب بسیاری به بازار تلفن همراه وارد خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید برای مقابله با واردات هدفمند چمدانی چاره‌ای اندیشید، تا افراد سوءاستفاده‌گر نتوانند قوانین را دور زنند گفت: اگرچه در قانون ذکر شده که مسافران مجازند فقط تا حد مشخصی اجناس مختلف را وارد کنند اما وقتی این مسئله تبدیل به واردات شبکه‌ای می‌شود عملا بازار را دچار اختلال می کند.