به گزارش افکارنیوز،

در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از اقتصاد آمریکا موجب تقویت احتمال کاهش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر این ماه شده است، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی ۲ هفته گذشته رسید و در بالای ۱۵۰۰ دلار باقی ماند.

اخبار اقتصادی -  قیمت هر اونس طلا امروز ابتدا تا رقم ۱۵۰۴ دلار و ۳۵ سنت بالا رفت که بالاترین رقم در طی ۲ هفته گذشته بود، اما بعدا اندکی تعدیل شد و به ۱۵۰۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت فلز زرد از ابتدای این هفته تاکنون ۰.۸ درصد افزایش یافته و در مسیر ثبت بیشترین افزایش هفتگی از هفته منتهی به ۲۰ اوت تاکنون قرار دارد. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز به رقم ۱۵۰۵ دلار رسید.

این دومین بار در طی ۲ هفته گذشته است که قیمت طلا از مرز ۱۵۰۰ دلار عبور می‌کند. قیمت فلز زرد روز ۷ اوت برای اولین بار در طی بیش از ۶ سال گذشته به بالای ۱۵۰۰ دلار رسید و در روز ۴ سپتامبر رکورد ۱۵۵۷ دلار را به ثبت رساند.

آمار‌های جدید نشان می‌دهد که ثبت سفارشات جدید برای کالا‌های سرمایه‌ای تولید آمریکا در ماه سپتامبر بیش از حد انتظار کاهش داشته و میزان صادرات نیز کاهش داشته است. این آمار‌ها نشان می‌دهد که به دلیل تبعات ناشی از جنگ تجاری، حجم سرمایه گذاری تجاری همچنان پایین است.