به گزارش افکارنیوز،

 رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افزایش قیمت خودرو در هفته‌های اخیر، گفت: افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر، بازار خودرو را متلاطم کرده و موجب رشد قیمت چارچرخ‌ها شد.

اخبار اقتصادینماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزایش تقاضا در بازار خودرو را یکی دیگر از دلایل رشد قیمت دانست و افزود: تقاضا در بازار به دلیل نزدیکی به ایام نوروز افزایش یافته است و مشتریان به دلیل آنکه تصور گرانی بیشتر را در آینده دارند، خرید شب عید خود در بازار خودرو را جلو انداخته‌اند درحالیکه عرضه خودروها چندان با تقاضای موجود همخوانی نداشته و همین موضوع در افزایش قیمت نقش داشته است. 

مردم برای حفظ ارزش پول ملی خود به دنبال خرید خودرو هستند

وی با بیان اینکه هجوم نقدینگی به بازار خودرو یکی دیگر از دلایل گرانی چارچرخ‌ها است، اظهار کرد: مردم برای حفظ ارزش پول ملی خود به دنبال خرید خودرو هستند.

خودروسازان تولید خود را متناسب با تقاضای بازار افزایش دهند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: خودروسازان باید تولید خود را متناسب با تقاضای بازار افزایش دهند تا از سوءاستفاده، سوداگران جلوگیری و قیمت‌ها متعادل شود زیرا در حال حاضر برخی افراد در تلاش هستند با خرید خودرو قیمت ها را در بازار افزایش دهند.