مصطفی رجبی مشهدی دراین گفتگو با اشاره به افزایش بی سابقه مصرف گاز بخش خانگی به ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز، این افزایش را با ایجاد محدودیت در تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها و جبران کمبود با استفاده از سوخت مایع همراه دانست که آلایندگی محیط زیست را به همراه دارد.

اخبار اقتصادیاو به هموطنان توصیه کرد با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق و گاز، به تامین مطمئن گاز به ویژه در مناطق سرد خیز کشور کمک کنند و امکان بهره مندی پایدار هموطنان از نعمت برق و گاز در روز‌های پایانی فصل سرما را فراهم سازند.

 سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به اینکه رشد مصرف برق هم اکنون در شرایط متعارف قرار دارد، هدف از این صرفه جویی را جلوگیری از افت فشار گاز در مناطق سردسیر عنوان و تاکید کرد: همکاری خوب هموطنان در گذر از پیک برق تابستان امسال، این نوید را می‌دهد که در زمستان نیز شاهد همکاری خوب مردم عزیز کشور باشیم.

او تصریح کرد: هموطنان با راهکار‌های ساده مثل خاموش کردن یک لامپ روشنایی، پوشیدن لباس گرم و جلوگیری از هدررفت انرژی در منازل، می‌توانند صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای داشته باشند و هریک درجه کاهش دمای خانه، ۶ درصد کاهش مصرف انرژی را به همراه دارد که راهکار ساده‌ای محسوب می‌شود.