به گزارش افکارنیوز،

 وزیر نفت در حاشیه جلسه امضای قرارداد پرنج و پارسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مبلغ قرارداد ۸۷۶ میلیون دلار و زمان آن در دوره ۱۰ ساله با بازپرداخت ۵۰ درصدی از محل افزایش درآمد حاصل از انجام آن است.

اخبار اقتصادیوزیر نفت تصریح کرد: برای اولین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب قرادادی را در کلاس بالا دستی امضا کردند وبا توجه به افزایش ضریب بازیافت در طول قرارداد امکان اضافه شدن طرح‌های Eor است.

وی افزود: برای توسعه میدان نفتی شادگان قرارد دادی با شرکت‌های ایرانی امضا می‌شود و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید به فکر تامین منابع مالی به جز صندوق توسعه ملی باشیم.

زنگنه با بیان اینکه در خصوص سهمیه بنزین هنوز به وزارت نفت ابلاغ نشده است، بیان کرد: تخصیص سهمیه بنزین نوروزی در حیطه وزارت نفت نیست.

وزیر نفت ابراز کرد: جلسه‌ای اضطراری در اوپک به دلیل شیوع کرونا مطرح نیست و جلسه بعدی این سازمان در نیم اسفندماه برگزار می‌شود.

زنگنه بیان کرد: باید پیش از برگزاری جلسه در خصوص مواردی تفاهم صورت گیرد در غیر این صورت برگزاری جلسه بدون تفاهم باعث کاهش قیمت نفت خواهد شد.

وزیر نفت ابراز کرد: کاهش تولید نفت بسته به شرایط هر کشور متفاوت است به هرحال هر چقدر میزان عرضه کاهش یابد، ایرلان از آن استقبال خواهد کرد.

وی افزود: ساخت پترو پالایشگاه نوع دیگری از حضور در بازار نفت است، اما در این شکل ورود نمی‌تواند این فرضیه که در مقابله تحریم‌های مقاوم می‌شویم را اثبات کند.