به گزارش افکارنیوز،

 نیما بصیری تهرانی با تایید افزایش قیمت ماسک اظهار کرد: با ورود چینی‌ها برای خرید ماسک به کشور، تولیدکننده نیز حاشیه سود خود را در نظر می‌گیرد و زمانی که مشتری یک کالایی را چند برابر خریداری می‌کند دلیلی بر نفروختن آن وجود ندارد.

اخبار اقتصادی- وی افزود: با توجه به وجود مشتریان خارجی، قیمت ماسک بر اساس قیمت‌های دلاری و بین المللی افزایش پیدا کرده است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی با بیان اینکه از قبل درخواست ممنوعیت صادرات را ارائه کرده بودیم، اما توجهی به آن نشد، افزود: ممنوعیتی برای صادرات وجود ندارد و صادرات ماسک از کشور همچنان در حال انجام است.

وی درباره اینکه مسئولان وزارت صنعت طی چند روز گذشته ممنوعیت صادرات این کالا را اعلام کردند، گفت: این موضوع فقط برای آرامش بازار اعلام شده، اما هیچ مصوبه یا بخشنامه‌ای صادر نشده است.

بصیری تهرانی درباره تامین بازار داخل نیز بیان کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا به کشور وارد نشده در حال حاضر برای تامین مشکلی نداریم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی درباره میزان تولید ماسک در کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه هم تولید کننده رسمی داریم و هم تولیدکننده زیرپله ای، میزان تولید ماسک در کشور مشخص نیست و کسی نمی‌تواند آمار دقیقی از تولید ارائه کند.

وی با بیان اینکه در داخل کشور محدودیت مواد اولیه برای تولید ماسک نداریم گفت: گرجستان، چین و قزاقستان برای خرید ماسک سفارش دادند.

در حالی رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی از صادرات ماسک خبر می دهد که دوشنبه هفته گذشته سخنگوی ستاد تنظیم بازار از ممنوعیت صادرات ماسک به درخواست وزارت بهداشت خبر داد و گفته بود: مقرر شد که کمیته مرتبط با وضع عوارض صادراتی در سازمان توسعه تجارت سریعا در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.