به گزارش افکارنیوز،

سید مرتضی میری رئیس اتحادیه لوازم خانگی،  درباره وضعیت  بازار لوازم خانگی  در روزهای اخیر اظهار کرد: بررسی وضعیت  بازار لوازم خانگی در اسفند امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۰ درصد کاهش خرید و فروش را نشان می‌دهد.

اخبار اقتصادی - رئیس اتحادیه لوازم خانگی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا ، خرید و فروش در بازار لوازم خانگی کمتر از قبل شده است؛ مردم بیشتر به خرید مواد غذایی گرایش دارند و در حال حاضر کمتر به سراغ لوازم خانگی می‌روند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور بیان کرد: هم اکنون نامه‌ای به رئیس بانک مرکزی ارسال کرده‌ایم تا از برگشت چک‌ها طی این ۲ ماه خودداری شود و امیدواریم سازمان امور مالیاتی هم همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.

میری گفت: امیدواریم طی سال آینده، وضعیت بازار، روند بهتری به خود بگیرد و خرید و فروش در بازار رونق پیدا کند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بیان کرد: هم اکنون نیرو‌های بازرسی و تعزیزات نظارت کامل بر این واحد‌های صنفی دارند و افراد در صورت مشاهده تخلف، می‌توانند آن را به اتحادیه گزارش دهند.

گفتنی است، در سال‌های اخیر کیفیت لوازم خانگی تولید شده در داخل کشور با محصولات تولید شده در سایر کشور‌ها قابل رقابت بوده است و این موضوع خود نشان‌دهنده بهتر شدن کیفیت اجناس است.