به گزارش افکارنیوز،

تسلا مدل S هم‌اکنون سریع‌تر از همیشه شده و سازندهٔ آمریکایی زمان شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن که قبلاً ۲.۵ ثانیه اعلام کرده بود حالا رسماً به ۲.۳ ثانیه کاهش داده است.

اخبار اقتصادی - دلیل افزایش شتاب مدل S حالت جدیدی بنام «وضعیت یوزپلنگ» است که چند هفته پیش از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری معرفی شد. هنگامی‌که راننده با پای چپ پدال ترمز را فشرده و با پای راست پدال گاز را فشار می‌دهد و حالت لانچ فعال می‌شود، حالت یوزپلنگ سیستم تعلیق تطبیقی را با کاهش ارتفاع تعلیق جلو و بهینه کردن کمک‌ها، تنظیم می‌کند.

البته فقط تنظیم تعلیق نیست که موجب لانچ سریع‌تر مدل S می‌شود، زیرا حالت یوزپلنگ همچنین اوج قدرت را افزایش می‌دهد، در سرعت بالاتر از ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت به قدرت می‌افزاید و استقامت حرارتی قوای محرکه را هم افزایش می‌دهد. به لطف این اقدامات، خودرو می‌تواند بدون هیچ‌گونه اُفت عملکردی شتاب گیری‌های بیشتری در خط مستقیم داشته باشد.

شتاب ۲.۳ ثانیه‌ای تسلا مدل S با حالت جدید یوزپلنگ + فیلم

اما مدل S پرفورمنس با حالت وضعیت یوزپلنگ برای مدت طولانی پرچم‌دار خانوادهٔ مدل S باقی نخواهد ماند، زیرا سال گذشته ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا آزمایش نسخهٔ جدیدی از این سدان الکتریکی را با نام پلاید آغاز کرده است.

شتاب ۲.۳ ثانیه‌ای تسلا مدل S با حالت جدید یوزپلنگ + فیلم

این نسخه به سه موتور الکتریکی مجهز است که دوتا در عقب و سومی در جلو قرار دارد. مدل S پلاید همچنین از باطری‌های بزرگ‌تری نسبت به نمونه‌های صد کیلووات ساعتی کنونی برخوردار خواهد بود و تغییراتی آئرودینامیکی هم در آن ایجاد می‌شود. انتظار می‌رود این نسخهٔ جدید قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه شود.