به گزارش افکارنیوز،

 اهمیت و جایگاه اتمام پروژه های نیمه تمام استانی سال هاست مورد تایید و تاکید دولت و مقام معظم رهبری قرار گرفته است. موضوعی که در پیشبرد اهداف کلان اقتصادی تاثیر بسزایی داشته و دارد. 

اخبار اقتصادی - صبح امروز علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود به اتمام این پروژه ها با اولویت های تعیین شده اشاره کرد و گفت: پروژه‌های نیمه تمامی که بالای ۹۰ درصد آن تکمیل شده است  را به بهره برداری می رسانیم که کمک زیادی در اشتغال‌های جدید خواهد کرد. 

مجموعه های ورزشی می توانند شروع به کار کنند

ربیعی تاکید کرد: صرفا اصناف پرریسک تعطیل هستند و باقی اصناف مانند مجموعه‌های ورزشی پرریسک می‌توانند فعالیت خود را با پروتکل بهداشتی ادامه داده و بازگشایی شوند.

او افزود: ما در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در منابع و مصارف بودجه با اتفاقاتی که حوزه فروش نفت رخ داد، علاوه بر تحریم مسئله قیمت هم تاثیر مضاعفی دارد. در این که چگونه به روشی عمل کنیم که هم پروژه‌های عمرانی در آن ادامه پیدا کند و هم به نحو‌ی سازماندهی شود که به هیچ عنوان حقوق، دستمزد مستمری، یارانه و کمک‌های نهاد‌های حمایتی کاهش پیدا نکند. دولت باید ۲۰ درصد کاهش هزینه دهد و صرفه جویی داشته باشد همچنین از سایر روش‌های تامین کسری بودجه استفاده کند.

ربیعی با اشاره به ساختار بودجه بیان کرد: ما برای اصلاح ساختار بودجه اقداماتی را آغاز کرده بودیم یکی از اقدامات مهم در این موضوع بحث مولدسازی دارایی‌ها دولت بود که بار‌ها به آن اشاره شد.

سخنگوی دولت در این باره بیان کرد:  با زمینه سازی‌هایی که در سال‌های گذشته برای مولدسازی دارایی‌های دولت انجام شد و با تاکیدی‌ که بر وزارت خانه‌ها شده قادر خواهیم بود که در بودجه‌ای که در آن هم عملیات عمرانی صورت بگیرد.

 

ربیعی تصریح کرد: برخی از اشتغال‌ها برگشت ناپذیر هستند و یا در افق یکساله امکان برگشت پذیری برخی شغل‌ها نیست تاکید شد که برنامه هر وزراتخانه برای جایگزین کردن این نوع شغل‌ها، ایجاد کسب وکار‌های خرد  را دنبال کنند.