اخبار اقتصادی - بازار خودرو این روز‌ها بر مدار گرانی کم سابقه‌ای قرار گرفته است. افزایش قیمتی که اینبار بر خلاف دفعات قبل، نمی‌تواند به دلیل گرانی نرخ ارز باشد و به نظر می‌رسد ریشه جهش قیمت را باید در جایی دیگر جستجو کرد.

به گزارش افکارنیوز،  سال گذشته قیمت ها در بازار خودرو به دلیل رشد نرخ ارز با افزایش همراه شد اما با شروع سال جدید، نرخ ارز به ویژه دلار، با نوسان اندکی در کانال شانزده هزار تومانی همراه بوده است و در شرایطی که جریان نقدینگی به سمت بازار سرمایه در حال حرکت است، شاهد رشد قیمت ها در بازار خودرو هستیم. 

به گونه ای که در هفته گذشته، قیمت پراید، خودرویی که برای دهک های پایین جامعه مورد توجه است، به یکباره با ورود به کانال هشتاد و نود میلیون تومان، برای رسیدن به نقطه تاریخی 100 میلیون تومان خیز برداشته است. این گرانی که تعجب فعالان بازار و مردم ره به همراه داشته است، در نهایت باعث واکنش وزیر صمت و سپس رئیس جمهور شده است.

مدرس خیابانی درباره سرنوشت قیمت گذاری خودرو در جلسه هفنه گذشته ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: رئیس جمهور طی دستوری به ستاد تنظیم بازار ابلاغ کردند تا درباره قیمت گذاری خودرو ورود کنند.

وی با بیان اینکه دو مرجع کارشناسی برای تعیین قیمت خودرو وجود دارد، افزود: سازمان حمایت به عنوان مرجع تخصصی قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار است و یکی هم شورای رقابت است که بر اساس قوانین مربوطه و از نظر رقابت تعیین قیمت می‌شود.

سودجویی دلالان از اختلاف قیمت های خودروسازان و بازار

مدرس خیابانی

 

مدرس خیابانی بیان کرد: اختلاف قیمت بازار و کارخانه موجب شده عده‌ای مشغول تجارت با آن شدند و افراد واسطه از این اختلاف قیمت منتفع می‌شوند.

وی تصریح کرد: حدود ۱۵ ماه است که قیمت خودرو تغییر نکرده در حالیکه طی این مدت بسیاری از شاخص‌های هزینه تغییر کرده است و در حال حاضر بسیاری از مواد اولیه تولید خودرو از بورس و به شکل رقابتی تهیه می‌گردد.

واکنش نماینده مجلس به افزایش سرسام آور قیمت خودرو 

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون آئین نامه داخلی مجلس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی که در مخالفت با این طرح صحبت می‌کرد در تذکری گفت: قیمت ماشین به طرز سرسام آوری در حال افزایش است و مجلس به جای نظارت فقط ناظر و تماشاچی است.

وی با بیان اینکه قیمت ارزاق مردم روز به روز افزایش می‌یابد، افزود: آیا رسیدگی به این مشکلات اولویت دارد یا پرداختن به طرح سیاسی!

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: قیمت مسکن، مستأجران را به خاک سیاه کشانده است. کارخانجات به خاطر مشکلات کرونا یکی پس از دیگری تعطیل می‌شود. کاش مجلس یک جلسه را برای بررسی راهکارهای «جهش تولید» اختصاص می‌داد.


بیشتر بخوانید:

کاهش یکباره قیمت خودرو پس از ورود رئیس جمهور به ماجرا


بلاتکلیفی قیمت خودرو مشکل ساز خواهد شد

مدرس خیابانی با بیان اینکه مقرر شد قیمت‌گذاری با حداقل افزایش قیمت صورت بگیرد، گفت: ادامه وضعیت فعلی و بلاتکلیفی قیمت خودرو حتما در آینده تولید را می‌تواند دچار مشکل کند و ادامه وضعیت فعلی نه به نفع تولید کننده است و نه نفع مصرف کننده.

پیشنهاد رییس شورای رقابت برای کنترل قیمت خودرو

رضا شیوا در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: تا آنجا که امکان دارد می‌خواهیم تقاضا برای خودرو را محدود کنیم.

رییس شورای رقابت افزود: لذا برای متقاضیان خرید نقدی و کسانی که می خواهند سه ماهه خودرو خریداری کنند پیشنهاد داده شده تا از شیوه قرعه کشی استفاده شود و تا زمانی که تقاضا بالاست بهترین روش همین شیوه قرعه کشی است .

وی افزود: بنابراین در شیوه قرعه کشی اگر یک میلیون نفر ثبت نام کنند به تعداد تحویل قرعه کشی می شود و خودرو ظرف سه ماه تحویل کسانی می شود که نام آنها از قرعه درآمده است.

وی گفت : در این روش پولی که سایر متقاضیان پرداخت کرده اند به حساب آنها ظرف چند روز بازگردانده می شود.

شیوا اظهار داشت : در روش جدید کسانی قادر به ثبت نام خواهند بود که ظرف سه سال گذشته خورویی از طریق پیش فروش خریداری نکرده باشند.

دستور وزیر صمت به خودروسازان در مورد شفافیت در نحوه ثبت نام خودرو

رضا رحمانی

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته با اشاره به تاکیدات انجام شده به مدیران خودرو سازی کشور در جلسه دو روز پیش با آنها، گفته بود: خودروسازان تکلیف دارند در نحوه ثبت نام متقاضیان، اصلاحات لازم را اعمال کنند و در این خصوص شفاف سازی کنند.

رحمانی گفته بود: هر یک از این اقدامات باید طی 24 ساعت به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عملیاتی شوند تا بازار به نحو مطلوبی مدیریت شود و مصرف کنندگان واقعی خودرو بتوانند به سهولت دسترسی به خودرو داشته باشند.

با وجود همه مشکلاتی که در بازار خودرو وجود داشت ، تصمیم تنظیم ستاد بازار درباره قیمت گذاری خودرو به شرح زیر اعلام شد:

 عباس قبادی دبیر ستاد تنطیم بازار کشور درباره قیمت گذاری خودرو اظهار کرد: با توجه به دستور مقام عالی وزارت صمت و تاکید بر تعیین شرایط واگذاری خودرو امروز به صورت ویژه این موضوع مطرح و ارزیابی شد. 

وی افزود: ما با همکاری شورای رقابت، سازمان حمایت و معاونت صنایع موضوعات مختلفی  از جمله قیمت و شیوه‌های فروش را مورد ارزیابی قرار داده ایم.

ایجاد محدودیت در سیستم ثبت نام و فروش خودرو

او بیان کرد: سیستم ثبت نام و فروش مشخص شد، هر کد ملی با الزام گواهی نامه و سن بالای ۱۸ سال می‌تواند تنها یک خودرو ثبت نام کند، همچنین خودرو در رهن خواهد ماند و شرایط خاصی برای فروش مقرر می شود.

حذف نگاه واسطه گری در نظام توزیع /حباب قیمتی خواهد ترکید

مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت گفت: روش‌های مختلفی برای عدالت در توزیع در نظر گرفته شده است. باید در برنامه مشخص بتوانیم خودرو را که کالایی مصرفی است نه سرمایه‌ای، به دست مصرف کننده واقعی برسانیم. نگاه واسطه گری حذف خواهد شد. مردم نباید در فضای هیجانی بازار قرار بگیرند و حباب قیمتی خواهد ترکید.

خودرو

۳ روش فروش خودرو مشخص شد

او گفت: ۳ روش که شامل فروش فوق‌العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید است که با توجه ویژه در زمان تحویل به دست مردم خواهد رسید. یک هفته سایت باز خواهد بود تا مردم وارد سایت شده و مراحل اخذ وجه را طی کنند، این فرآیند به کسانی اختصاص خواهد داشت که طی ۳ سال گذشته از این خدمات استفاده نکرده باشند؛ بعد از این کار چنان چه تعداد ثبت‌نام کنندگان کافی باشد بدون سود مشارکت و ۳ ماهه تحویل خواهیم داد و در صورت بالا رفتن تعداد طی قرعه کشی افراد مشخص می‌شوند، این روش فروش فوق‌العاده نامیده می‌شود.

خودروسازها ملزم به ارائه برنامه ۳ ماهه شدند / حداکثر سود در بازار آزاد خودرو ۱۰ درصد 

در ادامه عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با تاکید بر این که خودروهای معوق با قیمت از پیش تعیین شده ارایه خواهد شد، تصریح کرد: خودروسازها برنامه ۳ ماهه ارایه خواهند کرد تا رعایت سیستم ۶۰ به ۴۰ را بررسی کنیم، قرار است تا بر عملیاتی شدن نحوه فروش و شرایط ثبت نام هم به طور مداوم نظارت شود.

او  گفت: تمام خودروها باید با درج قیمت به فروش برسد. قیمت خودروها در بازار آزاد مس‌تواند حداکثر ۱۰ درصد بالا تر از قیمت کارخانه باشد و با فروشندگان با قیمت بالا تر برخورد خواهد شد، صحت سنجی شخص، خودرو عرضه شده، احتکار و اختفا مورد توجه قرار خواهد گرفت. قیمت درب کارخانه به علاوه ۱۰ درصد حداکثر قیمت فروش در بازار خواهد بود.

بسته جدید ساماندهی بازار خودرو اعلام می‌شود

سخنگوی دولت گفت: بسته جدید ساماندهی بازار خودرو را در این هفته اعلام شود که شاید امروز کارهای نهایی آن صورت پذیرد.

 برنامه دولت برای مهار افزایش قیمت خودرو 

ربیعی ادامه داد: در دولت در این زمینه بحث شد و وظیفه داده شده به وزیر صنعت و معدن و تجارت، یک بسته کنترل قیمت با توجه به جلسات ستاد تنظیم بازار، شورای رقابت و کمیته خودرو که قرار شد این سه با همکاری یکدیگر این بسته را آماده کنند. بسته جدید ساماندهی بازار خودرو را در این هفته اعلام شود که شاید امروز کارهای نهایی آن صورت پذیرد.  

وی افزود: تولید ما کم نشده و ما روزی 4 هزار دستگاه در سایپا و در ایران‌خودرو حدود 8 هزار دستگاه تولید داریم. زمان باز شدن سایت خیلی کم بود بنابراین یکی از تصمیمات این است که یک هفته سایت باز باشد و شگرد اینکه یک عده‌ای به سایت بروند و ثبت‌نام کنند، اگر ثبت‌نام‌ها زیاد شد ما روش‌های شفافی مانند قرعه‌کشی را انجام می‌دهیم. از این طریق اولویت‌بندی هم بیرون می‌آید. نحوه فروش و پیش‌فروش با شیوه جدید که بتواند فرصت کافی برای همه متقاضیان ثبت‌نام ایجاد کند با بازنگه داشتن سایت امکان‌پذیر خواهد شد.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: فرمول قیمت پایه به اضافه تورم سالانه، بخشی با سایر پارامترهای خودرو مانند کیفیت خود خودرو تشکیل جلسه و یک افزایش طبیعی خواهند داد و قطعا متفاوت است با آن چیزی که الان به‌طور صوری بالا می‌برند.

وی ادامه داد:‌ به اعتقاد من با مجموعه این تصمیمات بتوانیم آنچه که هیچ منطقی ندارد و قیمت‌ها در فضای مجازی بالا می‌رود و با آن چیزی که در خود کارخانه است خیلی تفاوت دارد را حل کنیم. شاید کمک به افزایش تولید هم بتواند کمک کند که کنترل کنیم.