به گزارش افکارنیوز،

عباس معمارنژاد معاون امور بیمه و بانک و شرکتهای دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در برنامه زنده شبکه خبر اعلام کرد: مهلت پذیره‌نویسی واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم تا فردا اول خرداد 99 تمدید شد.

اخبار اقتصادی- صندوق واسطه‌گری مالی یکم متشکل از سهام 5 شرکت مهم دولتی شامل سه بانک ملت، ‌تجارت و صادرات و دو شرکت بیمه البرز و اتکایی امین است که هر واحد این صندوق به مبلغ 10 هزار تومان است و به هر دارنده کد ملی ایرانی از حداقل یک واحد 10 هزار تومان تا سقف 200 واحد یعنی 2 میلیون تومان واگذار می‌شود.

به گفته وی ارزش روز هر واحد از این صندوق حد اقل 17 هزار تومان است یعنی خرید هر واحد 60 تا 70 درصد سود دارد و این واحدها از یک ماه آینده قابل فروش خواهد بود.

معمارنژاد گفت: برای ثبت نام واحدهای صندوق دارایکم نیازی به کد بورسی نیست و از درگاه الکترونیکی 14 بانک و یا به روش حضوری داخل شعبه امکان خرید این واحدها وجود دارد.

دولت قصد دارد، باقیمانده سهام خود در این 5 شرکت را که به ارزش حدود 24 هزار میلیارد تومان است را با تخفیف 20 تا 30 درصد به مردم واگذار کند.

معاون وزیر اقتصاد این را هم گفت: واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم از اول تیر ماه 99 قابل معامله خواهد شد.

وی گفت: مدیریت صندوق واسطه‌گری مالی بر عهده یک مدیرحرفه‌ای است و برای بازارگردانی سهام این صندوق 10 هزار و 50 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا اگر کسی خواست واحد سرمایه‌گذاری را بفروشد و مشتری نداشت، خود صندوق خریداری کند یا زمانی که قیمت افت می‌کند، واحدهای بازار را جمع‌آوری و بازارگردانی کند.

معمارنژاد گفت: دولت می‌توانست واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی را به شکل بلوکی واگذار کند و یک نفر از سود آن منتفع شود، اما برای هر کد ملی تا سقف 2 میلیون تومان سهمیه در نظر گرفت تا عامه مردم از این تخفیف دولت برخوردار شوند.