به گزارش افکارنیوز،

 فروردین‌ماه امسال پنج فروند نفتکش ایرانی، شامل 3 فروند نفتکش شرکت ملی نفتکش و دو فروند نفتکش متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران‌ به نام‌های «کلاول» و «پتونیا» بابت انتقال بنزین تولیدی ایران به ونزوئلا بارگیری‌ و به تدریج به سمت این کشور حرکت کردند.

اخبار اقتصادیاین محموله‌ها فروردین‌ماه در بندر شهید رجائی بارگیری شد‌ و از طریق کانال سوئز، تنگه جبل‌الطارق و اقیانوس اطلس به سمت ونزوئلا حرکت کرد.

این نفتکش‌های ایرانی ‌با عبور از آب‌های شمال «کاراکاس» به بندر «پانتا کاردین» (Punta Cardin) وارد شدند و پس از تخلیه بار به سمت آبهای جمهوری اسلامی ایران برگشتند.

19 خرداد امسال بود که مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در پیامی از زحمات پرسنل نفت‌کش‌های ایرانی اعزامی به ونزوئلا قدردانی کردند.

متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به همه شما عزیزان، کاپیتان و کارکنان کشتی خداقوت می‌گویم. کار بزرگی کردید. حرکت شما حرکتی جهادی بود. کشور را سرافراز کردید.

ان‌شاءالله موفق باشید.

سیدعلی خامنه‌ای ۹۹/۳/۱۹

* قدردانی‌ کارکنان شرکت ملی نفتکش از مقام معظم رهبری

بنابراین گزارش، کارکنان شرکت ملی نفتکش ایران نیز با ارسال نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از توجه و محبت ایشان به دریانوردان این شرکت به عنوان سربازان عرصه اقتصاد مقاومتی و پرچم داران حرکت جهادی تشکر کردند.

در نامه مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، مدیران و کارکنان این شرکت آمده است: «پیام تشکر محبت آمیز، پدرانه و امید بخش حضرتعالی خطاب به کارکنان نفتکش های اعزامی به ونزوئلا که برای حراست از منافع ملی و در راستای منویات نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه اقتصاد مقاومتی و مبارزه با تحریم های ظالمانه آمریکا، قهرمانانه مبارزه کردند، ما را سرشار از شوق و سپاس کرد».

در ادامه این نامه آمده است: «‌شرکت ملی نفتکش ایران، چه در زمان جنگ نفتکش‌ها و چه در تحریم‌های ظالمانه، همواره در خط مقدم صادرات نفت و فرآورده های نفتی بوده و همواره تلاش کرده است وظیفه بزرگی که بر عهده اش گذاشته شده است را به نحو احسن انجام دهد».