به گزارش افکارنیوز،

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: طی هفته گذشته قیمت جهانی طلا با ۵۱ دلار رشد به ۱۷۳۶ دلار رسید که این افزایش به دلیل حوادث داخلی آمریکا است که موجب تضعیف ارزش دلار و به بالا رفتن قیمت طلا شده است.

اخبار اقتصادی - نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر افزود: در حالی که طی هفته‌های گذشته قیمت طلا و سکه در داخل کشور روند کاهشی مواجه شده بود، اما این هفته با رشد قیمت جهانی طلا و نرخ دلار شاهد افزایش شدید قیمت طلا و سکه بودیم.

وی گفت: سکه طرح جدید طی هفته گذشته با افزایش ۳۲۰ هزار تومانی از ۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان در ابتدای هفته به ۷ میلیون ۶۵۰ هزار تومان رسید و سکه طرح قدیم نیز با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی از ۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان به ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

کشتی آرای تصریح کرد: همچنین قیمت هر مثقال طلا که مبنای بازار طلا کشور است با ۱۴۲ هزار تومان افزایش به ۳ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان رشد به ۷۴۲ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر خاطرنشان کرد: این افزایش‌ها منجر به رشد حباب سکه شده و این حباب به ۳۴۰ هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه خرید و فروش به شدت کاهش یافته است، تاکید کرد: تقاضا بسیار کم شده و فروشنده بیشتر از خریدار است.

کشتی آرای بیان کرد: نوسان و کاهش قیمت در ابتدای هفته انگیزه خرید را در مردم کاهش داد و طی هفته گذشته بازار با رکود مواجه بود.