به گزارش افکارنیوز،

ب‌ام‌و رسماً نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ مدل M۵ را رونمایی کرده است.

اخبار بین الملل-این سوپرسدان جذاب باواریایی مثل برادر معمولی خود یعنی سری ۵ فیس‌لیفت از جلوپنجره و چراغ‌های جلوی جدیدی برخوردار شده است. این ماشین همچنین به سپر‌های تهاجمی‌تر، دیفیوزر اصلاح شده و گرافیک جدید چراغ‌های عقب با طرح سه‌بعدی هم مجهز شده است؛ اما علاوه بر این تغییرات ظاهری، ب‌ام‌و برای M۵ مدل ۲۰۲۱ پنج رنگ بیرونی جدید مثل خاکستری هاچ و قرمز موتجی متالیک را هم ارائه کرده است. همچنین حالا رینگ‌های ۲۰ اینچی جدید کوپهٔ M۸ نیز زیر M۵ قرار گرفته است.

فیس ‌لیفت ب‌ام‌و M5با چهره‌ای جذاب‌تر به بازار آمد

در داخل M۵ مدل ۲۰۲۱ کابینی آشنا با نمایشگر بزرگ‌تر ۱۲.۳ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی به چشم می‌خورد که حالا از اندروید اتو هم برخوردار است. ازجملهٔ دیگر تغییرات داخلی این سدان وحشی هم می‌توان به تجدیدنظر در تودوزی و به‌روزرسانی کنسول مرکزی با دو دکمهٔ جدید اشاره کرد که دسترسی راحت‌تری را به تنظیمات خودرو و حالت M فراهم می‌کند.

مشخصات داخلی فیس ‌لیفت ب‌ام‌و M5

در زیر کاپوت M۵ مدل ۲۰۲۱ همچنان همان نیروگاه ۴.۴ لیتری V۸ توئین توربو قرار گرفته که مثل قبل در نسخهٔ استاندارد ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک این نیرو را به سامانهٔ چهارچرخ محرک عقب محور با حالت‌های ۲ WD، ۴ WD و ۴ WD Sport تحویل می‌دهد. به لطف این قوای محرکه، M۵ ظرف تنها ۳.۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مشخصات ظاهری  فیس ‌لیفت ب‌ام‌و M5

کسانی که خواهان قدرت بیشتری هستند می‌توانند مدل کامپتیشن را انتخاب کنند که ۶۲۵ اسب بخار قدرت دارد و به لطف این نیروی اضافی، شتاب صفرتاصد کیلومتر بر ساعت آن به ۳.۳ ثانیه کاهش پیدا می‌کند. علیرغم این اختلاف قدرت، حداکثر سرعت هردو نسخهٔ M۵ به‌صورت الکترونیکی روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است، اما با سفارش پکیج رانندهٔ M این عدد به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند.

مشخصات فنی  فیس ‌لیفت ب‌ام‌و M5

در M۵ کامپتیشن، اما علاوه بر قدرت بیشتر، مهندسین سیستم تعلیق را هم با کالیبراسیون مجدد فنر‌ها و کمک‌های جدید، بهتر تنظیم کرده‌اند. گفته شده این کار موجب افزایش راحتی سواری خودرو هنگام رانندگی‌های سرعت‌بالا در بزرگراه‌ها و همین‌طور هنگام عبور از روی دست‌انداز‌ها می‌شود. ب‌ام‌و M۵ مدل ۲۰۲۱ از ماه آگوست با قیمت پایهٔ ۱۲۰،۹۰۰ یورو برای مدل معمولی و ۱۲۹،۹۰۰ یورو برای کامپتیشن در آلمان عرضه می‌شود. این اعداد در ایالات‌متحده هم به ترتیب ۱۰۳،۵۰۰ دلار و ۱۱۱،۱۰۰ دلار خواهد بود.