به گزارش افکارنیوز،

مصطفی رجبی، سخنگوی صنعت برق کشور ضمن اشاره به آمار مصرف برق در کشور، گفت: ظهر روز گذشته اوج مصرف برق کشور با افزایش 5.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز 57 هزار مگاوات گذشت.

اخبار اقتصادی- سخنگوی صنعت برق،‌ در توضیح شرایط مصرف برق، افزود: با رسیدن اوج بار به رقمی فراتر از 57200 مگاوات تنها حدود 390 مگاوات با شکستن رکورد مصرف برق ایران فاصله داریم.

*راهکارهای کاهش مصرف برق در فصل تابستان

رجبی بر لزوم توجه جدی به توصیه‌های مدیریت مصرف تاکید کرد و تصریح کرد: مشترکان صنعت برق در فاصله ساعت 13 تا 17 به هیچ عنوان از وسایل پرمصرف برقی همانند لباسشویی، جاروبرقی و ظرفشویی استفاده نکنند.

وی در بیان راهکارهای کاهش مصرف برق، ادامه داد: همچنین مشترکان در ساعات اوج مصرف از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند و دمای کولرهای گازی خود را بر روی عدد 24 تنظیم کنند.

رجبی، تاکید کرد: مشترکان در صورت امکان برای کولرهای آبی خود از سایبان استفاده کنند تا حدود 30 درصد میزان مصرف برق آنها کاهش پیدا کند.

لازم به تاکید است، با توجه به افزایش مصرف برق در فصل تابستان، خاموش کردن سیستم های سرمایشی به هنگام خروج از محل کار یا منزل، نیز از دیگر راهکارهای مدیریت مصرف برق به شمار می رود.