به گزارش افکارنیوز،

پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی   با بیان اینکه دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به هیچ عنوان فرم "ج" متقاضیان را قرمز نمی‌کند گفت: پیش از این اعلام شده بود که دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن فرم "ج" را قرمز می‌کند، اما باید بگویم که متقاضیانی که این تسهیلات را دریافت می‌کنند نگران نباشند.

اخبار اقتصادیاو ادامه داد: برای دریافت این تسهیلات طبق قانون ساماندهی مسکن باید فرم ج متقاضیان سبز باشد، اما پس از دریافت این تسهیلات به هیچ عنوان فرم آن‌ها تغییر نمی‌کند.

گفتنی است طبق پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت راه وشهرسازی پیش از این اعلام شده بود که وام ودیعه مسکن زمینه ساز قرمز شدن فرم ج متقاضیان می‌شود و پس از دریافت این تسهیلات دیگر امکان استفاده از سایر امکانات دولتی برای متقاضیان نیست.

براساس این گزارش متقاضیان بالای ۵ خانوار، سرپرست خانوار، سابقه ۵ سال سکونت در شهر و دریافت نکردن هیچ گونه تسهیلات و یارانه دولتی در حوزه زمین و مسکن تنها بخشی از شرایط دریافت این تسهیلات است.

متقاضیان شهر تهران ۵۰ میلیون تومان با اقساط ۵۴۰ هزار تومانی، سایر کلان شهر‌ها ۳۰ میلیون تومان با اقساط ۳۲۰ هزار تومان و شهر‌های کوچک ۱۵ میلیون تومان با اقساط ۱۵۰ هزار تومان می‌توانند دریافت کنند.

متقاضیان این تسهیلات شرایطی مشابه  طرح اقدام ملی مسکن  باید داشته باشند و البته تازه عروس داماد‌ها و خانه اولی‌ها و خانوار‌های بالای ۵ نفر در اولویت برای دریافت این تسهیلات هستند.
همچنین خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هم مشمول دریافت این تسهیلات هستند.

گفتنی است متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه می‌نمایند و سپس در زمان‌بندی اعلامی می‌بایست در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir ثبت نام نمایند.

متقاضیان دریافت این تسهیلات باید حتما شرایط مندرج در ماده ۱ ایین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند. این شرایط عبارتند از: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا.
متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، به شرح زیر تعیین می‌گردد.

کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر) مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار وثایق لازم برای اخذ وام متعاقبا از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می‌گردد.

هم اکنون این تسهیلات برای واحد‌های تا ۷۵ متر در تهران و ۹۰ متر برای شهرستان‌ها است و متقاضیان باید حتما کد رهگیری دریافت کنند.

بدین منظور متقاضیان واجد شرایط  از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۰۴/۰۵/۱۳۹۹ با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کرده اند . لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۰۹/۰۵/۱۳۹۹ به اتمام خواهد رسید.

تذکر ۱: ضروری است شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌گردد به نام فرد متقاضی باشد.
تذکر ۲: متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به ادرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.