به گزارش افکارنیوز،

بازار سرمایه همانند روزهای گذشته مسیر اصلاح را طی کرد و شاخص کل بورس با ۴۳۲۹۴ واحد کاهش نسبت به روز قبل به عدد یک میلیون و ۶۸۴ هزار و ۷۴۱ واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهشی بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ واحد در محدوده ۴۵۶ هزار واحد متوقف شد.

اخبار اقتصادی- افزایش قیمت فلزات از جمله مس در بازار جهانی توانست در بازار سرخ‌پوش امروز صنایع ملی مس را در سبز نگه‌دارد و این شرکت بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشت و علاوه بر آن بیشترین ورود نقدینگی از سوی حقیقی‌ها به همین نماد بود.

اگرچه امروز قیمت جهانی روی افزایش قیمت بیش از ۲.۶ درصد را تجربه کرد اما شرکت ذوب روی اصفهان بر خلاف مسیر روزهای گذشته با فشار عرضه در کف قیمت روزانه به صف نشست.

امروز بیش از ۴۰۸ میلیون برگه سهم مجتمع فولاد مبارکه دیگر شرکت اصفهانی گروه فلزی مبادله شد و بر خلاف دیگر نمادها که حقوقی‌ها خریداران اصلی در بازار بودند در فولاد ۸۸ درصد سهام عرضه شده توسط حقیقی‌ها خریداری شد.

در گروه زراعت کشت و دام قیام اصفهان بزرگ‌ترین مجموعه پرورش گاو شیری و تولیدکننده شیر در کشور است که این روزها روندی نزولی در پیش گرفته و امروز نیز با افتی پنج درصدی به صف نشست که البته با توجه به پرنکردن حجم مبنا با کاهشی ۰.۳۳ درصدی مواجه شد.

پتروشیمی اصفهان هم‌سو با اکثر نمادهای گروه شیمیایی و در ادامه روند اصلاحی امروز نیز به صف نشست، این شرکت از دو ماه گذشته و پس از ناتوانی در شکست مقاومت ۱۵ هزار تومانی وارد فاز اصلاحی شده است.

سکه بهار آزادی امروز با ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به ۱۱ میلیون تومان رسید، هر قطعه نیم سکه ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار و ربع سکه ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان معامله شد، در افزایش قیمت امروز سکه افزایش ۱۶ دلاری هر اونس طلا و اصلاح شاخص کل بورس بی‌تأثیر نبود.

اگرچه اصلاح بخشی از بازار سرمایه است اما در وضعیت فعلی بورس نقش معاملات بر پایه خبر بسیار پررنگ است که اثر آن با توجه به ورود سرمایه‌گذاران کم‌تجربه غیرقابل چشم‌پوشی خواهد بود.

اخبار مختلفی از الزام به حمایت حقوقی‌ها از بازار تا پیش‌بینی نتیجه انتخابات در آمریکا باعث شده تا ابهامات بازار بیش از پیش افزایش یابد و به نظر می‌رسد بهترین حمایت از بازار سرمایه با تسهیل قوانین به جای دستکاری در بورس است.