به گزارش افکارنیوز،
به نقل از توانیر؛ مصطفی رجبی مشهدی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر و سخنگوی صنعت برق گفت: جامعه هدف طرح برق امید همه مشترکان خانگی را شامل می‌شود ۲۹ میلیون مشترک خانگی در کشور وجود دارد که حدود ۳۰ درصد از آن‌ها براساس اطلاعات ثبت شده در سال‌های ۹۷ و ۹۸، مشمول این طرح خواهند شد (۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک) و ضمن آنکه سایر مشترکان نیز می‌توانند با کاهش مصرف خود مشمول تخفیف‌های صد درصدی بهای برق شوند.

اخبار اقتصادی- سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: در ماه‌های گرم برای مناطق عادی ۱۰۰ کیلووات و برای ماه‌های غیر گرم الگو ۸۰ کیلووات ساعت خواهد بود، برای مناطق گرم الگو ۴۰۰ کیلووات ساعت خواهد بود با توجه به این که این طرح از سال جاری اجرا خواهد شد، انتظار داریم با اطلاع رسانی‌های گسترده، مشترکان بیشتری به این جرگه بپیوندند چرا که ظرفیت‌های خوبی برای مصرف بهینه در بخش خانگی وجود دارد.
وی ادامه داد: هدف این طرح کاهش رفاه خانوار نیست بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح نماید به طور مثال دقت مشترکان را در در نحوه استفاده از وسایل برقی و همینطور خرید وسایل برقی افزایش دهد.

رجبی مشهدی بیان کرد: اگر بتوانیم مصرف برق بخش خانگی را بهینه کنیم و آن را در حد استاندارد‌ها کاهش دهیم، می‌توان برق کاهش یافته در این بخش را به بخش‌های مولد تزریق و باعث رونق بیشتر اقتصادی و ایجاد اشتغال شد.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: برای همه مشترکان و به ویژه مشترکان مشترکان پرمصرف امکان خرید و نصب پنل‌های خورشیدی کوچک با تسهیلات مناسب فراهم می‌شود که پنل خرید و هزینه آن را به صورت اقساط بپردازند.

وی افزود: هزینه این پنل‌ها که حتی قابل نصب در روی کولر‌های آبی بوده و ظرفیت تولید ۴۰۰ تا ۵۰۰ وات برق را خواهند داشت، در حدود ۵ میلیون تومان است که به زودی در خصوص نحوه بهره گیری از این امکان، اطلاع رسانی خواهد شد.