به گزارش افکارنیوز،
«مهدی مهرور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هر سال در این موقع از سال دستورالعمل‌های خاصی برای پیشگیری از حوادث مرتبط با فصول سرد و همراه با بارندگی آماده و در اختیار فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها قرار داده می‌شود.
 
وی افزود: در این راستا تاکنون دو ابلاغیه به دستگاه‌های استان هم‌چون شهرداری‌ها، هلال‌احمر، اورژانس و ... ارسال شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز در ادامه با تأکید بر اهمیت تشکیل جلسات ستاد بحران خاطرنشان کرد: در این زمینه به همه شهرداری‌های استان تأکید شده است تا با برگزاری منظم جلسات ستاد بحران ایام پیش‌رو را بدون خطر و حادثه پشت سر بگذاریم.

مهرور ادامه داد: علاوه‌بر این ابلاغیه‌های لازم در خصوص آماده‌سازی، تکمیل و به روزسازی تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت بحران به دستگاه‌ها و شهرداری‌های استان ارسال شده است.

وی در ادامه به برگزاری مانورهای لازم برای آمادگی در برابر بحران اشاره و خاطرنشان کرد: تقاضا شده است تا دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها به‌صورت ویژه به این موضوع نگاه کنند تا در مواقع بروز حادثه آمادگی‌های لازم را داشته باشند.

 
مدیرکل مدیریت بحران استان البرز اهمیت توجه به خطر بروز سیلاب و آبگرفتگی را گوشزد کرد و گفت: با توجه به نزولاتی که در ایام پیش‌رو خواهیم داشت از کارگروه مدیریت سیلاب‌های شهری خواسته‌ایم تا تدابیر لازم را در این خصوص در نظر بگیرد.
 
این مسئول با اشاره به آموزش به‌عنوان یکی از اولویت‌های مدیریت بحران افزود: در این راستا همه امدادگران، عوامل و نیروهای دخیل در امر مدیریت بحران باید آموزش‌های تخصصی و کاربردی را فراگرفته باشند.

مهرور در بخش دیگری از سخنان خود پیشگیری را از وظایف ذاتی دستگاه‌ها دانست و گفت: هزینه پیشگیری از بازتوانی و بازسازی کمتر است از همین‌رو لازم است همه دستگاه‌ها به خصوص در ایام پیش‌رو در حوزه پیش‌بینی و پیشگیری فعال بوده و با آمادگی کامل به استقبال ایام سرد سال بروند.

 
وی در پاسخ به این‌که آیا امسال نیز هم‌چون پارسال شاهد مطرح شدن موضوعاتی چون پدیده ال‌نینو خواهیم بود، گفت: تاکنون مواردی همچون وقوع پدیده ال نینو در کشور به ما ابلاغ نشده است اما در صورت ابلاغ از همه ظرفیت‌ها برای پشت سر گذاشتن بدون حادثه فصل سرما و بارندگی استفاده خواهیم کرد.