به گزارش افکارنیوز،

سردار نورعلی یاری اظهار داشت: فردی در سال 93 پس از وقوع یک فقره سرقت مسلحانه زمانی که توسط پلیس بخش سرابباغ شهرستان آبدانان دستگیر شده بود با شلیک گلوله یکی از ماموران انتظامی را به شهادت رساند و با استفاده از شرایط خاص منطقه از محل گریخت.

وی با بیان اینکه پلیس اقدامات خود را در خصوص شناسایی و دستگیری این فرد و دیگر همدستانش آغاز کرد افزود: این فرد چندی بعد با تشکیل باند سرقت مسلحانه دو تن از عشایر منطقه سراب‌باغ را نیز به قتل رساند.

فرمانده انتظامی استان ایلام تاکید کرد: عملیات شناسایی سارقان مسلح در دستور کار پلیس آگاهی استان ایلام و شهرستان دره‌شهر قرار گرفت و در ‌‌نهایت بامداد جمعه با اشراف اطلاعاتی محل اختفای این شرور و همدستانش در ارتفاعات کبیرکوه شناسایی شد.

وی گفت: اکیپی از نیروهای انتظامی شهرستان دره‌شهر برای دستگیری سارقان مسلح به منطقه اعزام و محل مورد نظر را به محاصره خود در آوردند.

یاری با اشاره به اینکه متهمان با آگاهی از حضور ماموران اقدام به تیراندازی کردند خاطرنشان کرد: در این درگیری یکی از سارقان که قاتل مامور نیروی انتظامی و دو تن از عشایر منطقه بود به هلاکت رسید و دو نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در این درگیری هیچ یک از ماموران انتظامی آسیب ندیدند گفت: در این عملیات مقادیر زیادی سلاح و مهمات جنگی از سارقان مسلح کشف شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام تاکید کرد: نیروی انتظامی حافظ جان، مال و نظم و آرامش مردم است و همه توان و تلاش خود را برای برقراری این شاخصه‌های مهم به‌کار می‌گیرد.