به گزارش افکارنیوز،

علی اکبر مرادی مبتکر آبدانانی سازنده اولین دزدگیر ماهواره در کشور گفت: این نوع دزدگیر که نمونه آن در کشور وجود ندارد با استفاده از سه عدد تراشه مغناطیسی، سه عدد تایمر الکترومیکانیکی، 2 عدد فرستنده و گیرنده هوشمند، یک دوربین 2 مگا پیکسل جهت تصویربرداری و ریموت کنترل طراحی و ساخته شده است.

 

 

ابداع دزدگیر ماهواره ای خودرو به دست مبتکر آبدانانی+ عکس

 

علی اکبر مرادی افزود: این سیستم، ضمن ارسال پیام به مالک خودرو در هنگام سرقت قادر است که از طریق گوشی همراه مسیر خودرو سرقتی را نیز ردیابی و به راننده نشان دهد.

 

وی اضافه کرد: این سیستم دزدگیر، دارای یک سامانه هوشمند است که می تواند تمام اطلاعات و گفت و شنودهای سارق یا سارقان را ضبط و از طریق MMS به گوشی همراه صاحب خودرو ارسال کند.

 

مرادی از تولید انبوه این دستگاه در صورت تامین مالی خبر داد و یادآور شد: این دستگاه مورد تایید سازمان مالکیت های صنعتی ایران، اداره ثبت اختراعات و اکتشافات و همچنین شرکت طلیعه کاوش تهران قرار گرفته است.

 

وی با پیشینه 20 ساله فعالیت ابتکار آمیز، خلاقانه در زمینه طراحی صنعتی تاکنون موفق به ساخت کلاه ایمنی هوشمند موتورسیکلت، ماشین چاپ نیمه اتوماتیک، دستگاه فشار خون الکتریکی، پوتین مین یاب و مین ضد نفر الکترونیکی شده است.

 

مسئول اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی آبدانان با تایید خلاقیت های علمی و اختراعات این مبتکر گفت: در صورت تایید آثار و اختراعات این مبتکر موفق آبدانانی از طریق مراجع ذیصلاح در زمینه معرفی ایشان به بانک ها و متولیان امر جهت اخذ تسهیلات مورد نیاز مساعدت لازم بعمل می آید.

 

روشن امری افزود: علی اکبر مرادی تاکنون چند بار به اداره کل استان ایلام معرفی و بعنوان مخترع نمونه مورد تشویق و تقدیر قرار گرفته است.

 

علی اکبر مرادی دارای مدرک تحصیلی کاردانی الکترونیک و عضو انجمن مخترعان کشور، جامعه مبتکرین و مخترعین ایران و بنیاد علمی نخبگان است.