معمولا افراد برای اینکه به دنبال خرید مبلمان اداری بروند به عنوان اولین پیشنهاد  به سراغ مرکز خریدی میروند که  انواع و اقسام سبک های مبلمان اداری را داشته باشد و آن ها پس از بررسی و ارزیابی مطابق با بودجه خود مبلمان اداری را خریداری نمایند.

در صورتی که می خواهید برای فضای اداری محیط کار خود مبلمان مناسب را بخرید باید میز و صندلی هایی را انتخاب کنید که علاوه بر شیک بودن بلکه چند منظوره و ارگونومیک باشند.

برای خرید مبلمان اداری سبک هایی مثل سبک مبلمان اداری سنتی، مبلمان اداری کلاسیک و مبلمان اداری مدرن وجود دارد که هر کدام از این سبک‌ها خود مزیت های خاصی را به همراه داشته اند.

ما در ادامه شما را با دو سبک مبلمان اداری کلاسیک و مبلمان اداری مدرن آشنا می کنیم:

 شما می توانید مطابق با سلیقه خودتان سبک دلخواه تان را انتخاب کرده و در محیط کاری تان از آن استفاده نمایید. این نکته را به خاطر بسپارید که هرچقدر شما بتوانید فضای بهتری را برای دفتر کار یا شرکت خود لحاظ کنید کارمندانتان با روحیه بهتر و انرژی بیشتر به کار خود ادامه می‌دهند؛ همچنین فضای یکنواخت در محیط کار می ‌توانند منجر به کاهش میزان عملکرد کارکنان شود و همچنین از دید ارباب رجوع چندان خوشایند نیست.

 پس نیاز است که ما به فضای داخلی محیط کاریمان دقت کنیم و بهترین ها را در نظر بگیریم. متاسفانه عده‌ای فکر می کند باید هزینه های هنگفتی را برای این مورد پرداخت نمایند؛ لزوماً انتخاب یک فضای دلنشین و انرژی بخش نیاز به هزینه های گزاف ندارد بلکه هماهنگی و همخوانی بین وسیله ها خود می توانند یک فضای زیبا را به ارمغان بیاورد به عنوان مثال عده‌ای فکر می‌کنند می‌توانند در هر کدام از قسمت‌های شرکت یک سبک را به کار ببرند این کار قطعا اشتباه است.

3

                                                   مبلمان اداری مدرن

اگر برای اتاق مدیر و معاون از سبک مبلمان اداری کلاسیک استفاده می کنید دیگر نمی‌توانید برای دیگر بخش‌های دفتر کار مبلمان اداری مدرن را در نظر بگیرید چرا که وجود همین ناهماهنگی ها قطعاً بازدهی خوب را کاهش داده و انرژی منفی را به همراه خواهد داشت.

مبلمان اداری مدرن یک سبک جدید و تازه در چیدمان و ماهیت میز و صندلی ها می باشد که مدرن بودن را در این سبک مشاهده می کنیم و دیگر در این نوع فضا ما چیزهای قدیمی را نخواهیم دید.  در فضای کاری شما هر چیزی که دیده می‌شود مدرن می باشد.

در فضای مبلمان اداری مدرن از نظر روانشناسی مثبت است و کارمندان مشتاق می شوند که وظایف خودشان را به‌خوبی انجام بدهند و علاوه بر آن یک فضای دوستانه را به وجود آورده اید. معمولاً این در سبک مدرن از صفحه های شیشه ای شفاف و فلزات استفاده می کند و همچنین از از رنگ های روشن استفاده می گردد.

البته این نیست که فقط رنگ سفید و رنگ روشن باید استفاده شود بلکه رنگ سفید و رنگ روشن کاربرد بیشتری داشته است؛ جالب است بدانید که سبک مدرن موجب ایجاد روحیه و تقویت پتانسیل کاری شده و دیگر فضایی خسته‌کننده را نخواهید داشت.

طبیعی است که شما وقتی فضای را ایجاد کنید که منجر به ایجاد روحیه و تقویت پتانسیل کاری باشد، کارمندان خسته نخواهد شد و کارشان را به خوبی انجام می‌دهند. مزیت مبلمان اداری مدرن و سبک های مدرن به دلیل استفاده از رنگ های شاد و پر جنب وجوش تاثیرات مثبت بر روی کارمندان است و همچنین پیشرفت سریع و بهتری را برای شرکت به همراه خواهد داشت.

مبلمان اداری کلاسیک

سبک بعدی که می خواهیم برای شما صحبت کنیم سبک کلاسیک می باشد مجدداً به این نکته اشاره می کنیم که اگر فضای شما مدرن است همه چیز باید مدرن و جدید باشد مثلاً اگر میز اداری مدرن در کنار پارتیشن های قدیمی به کار برده شود ناهماهنگی ایجاد خواهد شد.

 در سبک کلاسیک نیز به همین شیوه است که باید همه چیز به شکل کلاسیک چیده شود. در سبک کلاسیک از رنگهای مثل قهوه‌ای استفاده می‌شود و همچنین مزیت هایی نیز داشته است اما افرادی که به رنگ روشن علاقه دارند زیاد سبک کلاسیک را پسند نمی کند البته فضای مدرن نسبت به کلاسیک انرژی بخش در خواهد بود در سبک کلاسیک می‌تواند کمی فضا خسته کننده و تکراری به نظر بیاید

در مبلمان اداری کلاسیک آن چیزی که موجب می‌شود تا افراد جذب این سبک شوند تجمع و شلوغی می باشد. شما از میز کلاسیک در یک فضای کلاسیک استفاده کنیم در واقع یک مدل فاخر را به نمایش گذاشته اید و می تواند فضای آرام و بسیار زیبا را به همراه بیاورد؛  هر شخص با توجه به روحیه فردی که داشته است با در نظر گرفتن سلیقه خود نوع سبک را انتخاب می‌کند البته با توجه به موقعیت اجتماعی او و تمایلاتش می‌تواند با دیگران متفاوت باشد؛

4

                                          مبلمان اداری کلاسیک

اگر از افراد میانسال هستید که در زمینه کارهای فرهنگی و کشوری در حال فعالیت می باشید، می توانید سبک کلاسیک را انتخاب کنید. اما اگر فضای تان کوچک است مدرن بودن بهترین پیشنهاد است چرا که مبلمان اداری کلاسیک نیازمند یک فضای بزرگ برای دیده شدن بهتر میباشد، چند که میز کلاسیک سبک خاصی دارند و به همین جهت راحت تر به چشم می آیند اما در فضای بزرگ این عظمت به بهترین شکل نشان داده می شود