راه اندازی یک کافی شاپ بخصوص توسط قشر جوان، جذاب و پرهیجان است. چرا که اگر درست مدیریت شود سود کافی شاپ بسیار بالا خواهد بود و می‌توان آن را به راحتی توسعه داد. کافی شاپ مکانی جذاب برای گفتگوست. کافی شاپ باید جذاب، گیرا، کاریزماتیک و ظاهر و دکوراسیون دلچسبی داشته باشد که مشتریان قشر جوان را به خود جذب کند و بتوانند ساعت‌ها در آنجا با همراهان شان وقت بگذرانند. اگر سود و زیان کافی شاپ برایتان اهمیت دارد این مقاله برای شما عزیزان نگارش شده است.

حسابداری کافی شاپ

کافی شاپ محیطی است که همیشه گرم سخن و گفتگوهای صبحگاهی و غروبانه است. نمی‌شود دقیق پیش‌بینی کرد که مشتریان کافی شاپ بیشتر عصر می‌آیند یا غروب و یا شب. البته حضور مشتریان بستگی به لوکیشن کافی شاپ، دکوراسیون، متراژ، رفتار، مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی دارد که در کافی شاپ شما سرو می‌شود. اگر حسابداری کافی شاپ شما نقصی داشته باشد می‌تواند کلیه امورات شما را با شکست جدی مواجه کند. به همین دلیل است که در این مقاله می‌خواهیم کمی وارد جزئیات بشویم و چرایی شکست کافی شاپ‌ها در سود و زیان کافی شاپ شان را با هم بررسی کنیم.

چرا کافی شاپ‌ها با شکست مواجه می شوند؟

از جمله دلایل شکست کافی شاپ‌ها می‌توان به این چند مورد اشاره داشت:

  • ظاهر نامناسب یا دکوراسیون کلیشه‌ای: اگر ظاهر کافی شاپ تان چیزی برای گفتن نداشته باشد قطعا از ابتدا فکر راه‌اندازی کافی شاپ امری اشتباه بوده است. توجه داشته باشید همیشه قبل از راه اندازی، سود و زیان کافی شاپ را بررسی کنید و بعد اقدام نمایید. کافی شاپ یک مکان با متراژ مناسب می‌خواهد. میز، صندلی، مبل، وسایل تزئینی و کتابخانه ای با سلیقه‌ای ناب می‌طلبد. در واقع کافی شاپ یک آراستگی هنری لازم دارد که قبل از اینکه مخاطب پا در آن بگذارد با او سخن بگوید یا مخاطب خود را طوری جذب کند که ساعت‌ها در آن آرام بگیرد و لذت ببرد. به همین دلیل است که شوق و اشتیاق مشتریان قبل از هر چیزی وابسته به دکوراسیون شماست و سود و زیان کافی شاپ شما قبل از هر چیزی به آراستگی و مشتری پسند بودن آن وابسته می‌باشد.
  • اخلاق نامناسب متصدی کافی شاپ: دومین چیزی که باعث می‌شود مشتریان، کافی شاپ شما را با شکست مواجه کنند، اخلاق است. اگر می‌خواهید کسی را برای متصدی استخدام کنید یا می‌خواهید شریکی را در این خصوص اتخاذ و انتخاب کنید حتما توجه داشته باشید که اخلاق و کردار وی متناسب با محیط کافی شاپ باشد. مشتریان با لحن و رفتار شماست که انتخاب می‌کنند چقدر زمان‌شان را در محیط شما سپری کنند. بی‌شک اخلاق شما رابطه مستقیمی با سود کافی شاپ‌ شما دارد. واقعیت امر این است که قبل از راه اندازی کافی شاپ خود باید چک لیستی از مواردی که نقش مهمی در سود کافی شاپ تان خواهد داشت را یادداشت و بطور جدی درباره‌ی آن فکر و بررسی کنید که ببینید راه اندازی کافی شاپ تا چه اندازه می‌تواند برای شما سودآور باشد.

نرم افزار حسابداری کافی شاپ باران

  • حسابداری کافی شاپ: بی‌شک یکی از دلایلی اصلی شکست کافی شاپ‌ها حسابداری نادرست کافی شاپ است. به این معنا که حسابداری امری مهم باید تلقی شود. بارها دیده شده که چند هم دانشگاهی با شور و اشتیاق و هیجان گرد هم آمده‌اند تا کافی شاپی را در دل خیابان های شهرشان راه اندازی کنند. اما این آغاز بیشتر با هیجاناتی همراه بوده که بسیاری از موارد مهم که برای بقای هر مجموعه‌ای مانند پی برای ساختمان است، نادیده گرفته می‌شود. در رابطه با حسابداری کافی شاپ می‌توانید از سیستم هایی که برای این امر ساخته و طراحی شده اند بهره بگیرید تا بتوانید فروش خود را به نحو احسن مدیریت کنید. نرم افزار حسابداری کافی شاپ، یک مدیر مالی ماشینی است که می‌تواند ساز و کار و هوای کافی شاپ و بطور کلی بقا یا شکست شما را اندازه گیری و به شما گزارش بدهد.
  • موزیک ناهمسو: کافی شاپ نیاز به خلاقیت‌های هنری زیادی دارد. راه اندازی کافی شاپ مستلزم داشتن وقت، هزینه و انرژی است. موزیک و سیستم صوتی نادرست می‌تواند آینده کافی شاپ شما را با چالشی جدی مواجه کند. اگر موزیک‌های خوب و همسو با احساسات مخاطبان تان پخش کنید کمک شایانی به ماندگاری مشتریان در کافی شاپ‌تان می‌کنید. موزیک گاهی آدمی را مانند میخ بر صندلی میخکوب می‌کند و او را غرق در احساساتش می‌کند. بی شک موزیک و داشتن آرشیوی از موسیقی‌هایی که همسو با فضای کافی شاپ‌تان است می‌تواند برای مشتریان تان بسیار حائز اهمیت و جذاب باشد.
  • میز، صندلی و محیط نشیمن: اگر می‌خواهید مشتریان شما ساعت‌ها در کافی شاپ‌تان حضور داشته باشند لازم است که از صندلی‌های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید. کیفیت صندلی باید طوری باشد که از استانداردهای لازم برخوردار باشد و قشر جوان بتواند در آن‌ها خوش بنشیند و راحتی‌اش را حس و لمس کنند و سود کافی شاپ را برای کسب و کار شما رقم بزنند.
  • سرویس بهداشتی: با بررسی‌هایی که از مشتریان در جای جای جهان در خصوص کافی شاپ‌ها به عمل آمده، سرویس بهداشتی بد بو یکی از عوامل اصلی است که مشتریان کافی شاپ را ترک می‌کنند.  قبل از اینکه مکانی را برای راه اندازی کافی شاپ خود انتخاب کنید حتما مطمئن شوید که سرویس بهداشتی دارای هواکش و زیرساخت‌های تخلیه مناسبی هست.
  • عدم نظرسنجی از مخاطبان در خصوص کیفیت خدمات کافی شاپ: از هر چه بگذریم از نظر مصرف کننده‌ای که دائم با او برخورد می‌کنیم، نمی‌توان گذشت! نظرسنجی از مشتریان می‌تواند شما را سریعتر به نقاط ضعف و قوت‌تان برساند و آگاهی از این امر می‌تواند گامی مهم در فرایند بازاریابی شما ایجاد کند. وقتی نظر مشتریان را می‌پرسید به آنها احترام می‌گذارید. سخن‌شان برایتان مهم جلوه می‌کند و مهمتر از هر چیزی با او ارتباط برقرار می کنید و در محیط کافی شاپ هیچ چیز بهتر از تعامل نمی‌تواند باعث شود که مشتریان‌تان دوباره و دوباره به کافی شاپ‌تان سر بزنند. سود کافی شاپ بسیار زیاد است اما اگر بتوانید حسابداری فروش و موارد بالا را قبل از راه اندازی کافی شاپ بررسی جدی‌ای داشته باشید، بی شک از همان ابتدا گامی مهمی در خصوص توسعه کسب و کار خود برداشته‌اید.

چگونه سود کافی شاپ خود را افزایش دهید؟

یکی از راه‌های مهم در دنیای کسب و کارهای امروزه بهره‌گیری از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید و روز دنیا می‌باشد. علاوه بر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کریدم، یکی از اساسی‌ترین دلایل بالا بردن سود کافی شاپ، به دست آوردن شناخت کافی و دقیق از روند فروش و روشن بودن حساب و کتاب‌ها و مشخص شدن هزینه‌ها می‌باشد. از جمله ابزارهای مفید در این زمینه نرم افزاهای رستورانی و فروشگاهی برای حسابداری کافی شاپ می‌باشد که به خوبی می‌توانید صندوق و قسمت فروش و هزینه را به کمک این نرم افزارها مدیریت نمایید.

سایت رسمی گروه نرم افزاری باران

یکی از بهترین و معتبرترین نرم افزارهای رستوران و کافی شاپ را می‌توانید از مجموعه نرم افزاری باران بخواهید. شما می‌توانید از طریق آدرس وبسایت (www.Baransys.com) با مجموعه نرم افزاری باران ارتباط بگیرید و با کارشناسان این مجموعه درباره بهترین نرم افزارهای رستورانی برای بالا بردن سود کافی شاپ مشورت نمایید. مجموعه نرم افزاری باران شما را همراهی خواهند کرد تا  با دریافت مشاوره‌های حرفه‌ای به دنیای مدرن بازار وارد شوید و در جهت رشد و بهبود عملکرد کسب و کاری خود حرکت نمایید.