از زمانی که بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته شد، افراد زیادی برای سرمایه گذاری بر روی آن اقدام کردند؛ به طور کلی، اگر قصد دارید بر روی این رمز ارز پرسود و پر نوسان سرمایه گذاری کنید، باید با مرکز خرید و فروش بیت کوین معتبر و دیگر رمز ارزها آشنا باشید.

خرید و فروش بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟

برخی افراد فکر می‌کنند که خرید و فروش بیت کوین غیر قانونی است و برای خرید آن باید قانون را دور بزنند؛ اگر در سال 98 یا سال‌های قبل از آن قصد خرید این رمز ارز را داشتید، باید قانون را دور می‌زدید اما در اواسط سال 98 خرید و فروش بیت کوین آزاد شد و تمامی معاملات صورت گرفته برای این رمز ارز قانونی شد.

همانطور که گفته شد، اگر قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را دارید، باید حداقل با یک مرکز خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظرتان آشنا باشید.

مراکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال زیادی در کشور وجود دارد؛ این مراکز ویژگی‌های مختلفی دارند. برای مثال، سایت نیل یکی از مکان‌ها و مراکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در کشور است.

این مرکز خرید و فروش بیت کوین با پشتیبانی بسیار خوب و شبانه روزی که دارد، می‌تواند تمامی مشکلات شما برای انجام معاملات و خرید و فروش ارزها در طول شبانه روز برطرف کند.

اگر به دنبال یک مرکز خرید و فروش خوب با سابقه بالا هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات کارگزاری ارزهای دیجیتال نیل است.

بهترین مرکز خرید و فروش بیت کوین

برای تشخیص دادن بهترین مرکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در ایران، باید به نیازهایتان توجه داشته باشید؛ برای مثال، ممکن است شما زمان کافی برای احراز هویت را نداشته باشید. به همین دلیل، باید به دنبال کارگزاری و مرکزی بگردید که در سریع‌ترین زمان ممکن کارهای مربوط به احراز هویتتان را انجام دهد تا وقت شما هدر نرود.

برخی افراد نیز فقط به دنبال خرید و فروش بیت کوین نیستند و روی سرمایه گذاری بر دیگر ارزها هم نیم نگاهی دارند؛ شما هم اگر جزء این افراد هستید، باید به دنبال مرکزی بگردید که از تنوع ارزی بالایی برخوردار باشد و امکان معامله ارزهای مختلف را در آن داشته باشید.

معرفی سایت خرید و فروش بیت کوین ایرانی معتبر

مرکز خرید و فروش بیت کوین نیل یکی از مراکزی است که پشتیبانی خوب، تنوع ارزی بالا، سرعت در احراز هویت و ... را دارد و یکی از مناسب‌ترین مراکز برای انجام معاملات ارزی شما خواهد بود.

اعتبار و سابقه، دو فاکتور مهمی اند که هر مرکز و کارگزاری خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید از آن بهره‌مند باشد؛ کارگزاری و مرکزی که از اعتبار بالایی برخوردار نباشد و مشتریان آن از انجام معاملات در این کارگزاری راضی نباشند، به هیچ عنوان انتخاب مناسبی نخواهد بود.

امنیت فاکتور و مسئله بعدی است که در تعیین بهترین مرکز خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی دارد؛ تمامی افراد در سراسر جهان برای انجام معاملات‌شان به دنبال امنیت هستند. اگر کارگزاری و مرکز مورد نظر شما از امنیت بالایی برخوردار است، نیمی از راه را برای تشخیص بهترین مرکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال رفته اید.

به طور کلی، برقراری و ایجاد امنیت برای معاملات مشتریان جزء اصلی‌ترین اهداف کارگزاری‌ها است؛ مدیران کارگزاری‌ها می‌دانند که اگر امنیت را برقرار نکنند، اعتبار آن‌ها نیز از بین می‌رود و مشتریان‌شان را از دست می‌دهند و همین امر بهترین فرصت برای جلو افتادن رقیب خواهد بود.

ارزان‌ترین روش برای خرید بیت کوین

از آن جایی که کارگزاری‌ها، صرافی‌ها، مراکز و ... برای انجام معاملات از شما کارمزد می‌گیرند، ارزان‌ترین روش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، روشی است که در آن واسطه‌ای حضور نداشته باشد.

تنها راهی که می‌توانید بدون واسطه معاملات خودتان را انجام دهید، به صورت حضوری خواهد بود؛ امنیت معاملات حضوری به هیچ عنوان تضمین شده نیست و ممکن است یکی از طرفین (خریدار یا فروشنده) ضرر کنند.

برای مثال، ممکن است فرد خریدار به صورت کامل آن ارز دیجیتال خریداری شده توسط خریدار را منتقل نکند؛ اگر فردی غیرمتخصص در زمینه ارزهای دیجیتال هستید، حتماً معاملات را در حضور واسطه یا از طریق کارگزاری و مراکز خرید و فروش انجام دهید.

به طور کلی، پیشنهاد ما به شما این است که حتماً از صرافی و کارگزاری‌ها برای انجام معاملات استفاده کنید؛ کارمزدی که برای معاملات به آن‌ها می‌پردازید، در برابر امنیتی که برای شما فراهم می‌شود بسیار ناچیز است و برای خریدار و فروشنده به صرفه خواهد بود.

البته اگر توانایی استخراج بیت کوین را داشته باشید، به راحتی می‌توانید بدون خرید این ارز یا انجام معامله، بیت کوین به دست بیاورید؛ این کار نیازمند فضا، دستگاه، زمان و برق زیادی است که امکان دارد خرابی‌هایی را به بار بیاورد و برای برخی افراد به صرفه نباشد.

عمر مفید دستگاه‌‎های استخراج بیت کوین بین 2 تا 3 سال است و بعد از آن کاربرد زیادی ندارد؛ به همین دلیل، پیشنهاد ما به شما برای به دست آوردن این ارز دیجیتال، مراجعه به مرکز خرید و فروش بیت کوین و خرید این ارز در اینترنت است.

اگر صرافی‎‌های خارجی را برای خرید و فروش بیت کوین انتخاب کنید، باید تمامی معاملات را به صورت دلاری و ... انجام دهید و امکان انجام دادن معاملات به صورت ریالی برای شما وجود نخواهد داشت. به همین دلیل، پیشنهاد ما به شما برای انجام معاملات ارز دیجیتال، استفاده از صرافی‌های ایرانی است.

شما به راحتی می‌توانید در صرافی‌های ایرانی با استفاده از ریال معاملاتتان را انجام دهید و برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر رمز ارزها اقدام کنید.

جمع‌بندی نهایی

اگر پشتیبانی برای شما اهمیت زیادی دارد و برای انجام معاملاتتان نیازمند مشاوران و راهنماهایی هستید که در تمام مراحل شما را راهنمایی کنند، حتماً باید از صرافی و کارگزاری‌های ایرانی بهره بگیرید.

پشتیبانی صرافی‌های خارجی برای افراد ایرانی بسیار ضعیف است و امکان این‌که روزهای زیادی جواب شما را ندهند وجود خواهد داشت؛ در صرافی‌های داخلی این‌گونه نیست و اکثر آن‌ها پشتیبانی شبانه‌روزی دارند که می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز سؤالاتتان را بپرسید و از آن‌ها  رایگان مشاوره دریافت کنید.