النترا مدل ۲۰۱۷ که در سبد محصولات هیوندای بین سدان سایز متوسط سوناتا و مدل ساب کامپکت اکسنت قرار می گیرد، یک سدان کامپکت دیفرانسیل جلو است که در انواع تیپ ها مثل Eco برای اولین بار در نسخه اسپرت عرضه می شود. مدل جدید هاچ بک چهاردر النترا GT هم پس از نسخه سدان، سال آینده به بازار می رسد.

بررسی هیوندای النترا ۲۰۱۷

همانطور که می توانید در بخش تاریخچه‌ی هیوندای نیز مطالعه بفرمایید، هیوندای النترا ۲۰۱۷ در چند تیپ با پیشرانه ی جدید ۴ سیلندر ۲ لیتری با قدرت ۱۴۷ اسب بخار و گشتاور ۱۷۹ نیوتن متر به همراه جعبه دنده ی ۶ سرعته دستی یا اتوماتیک عرضه شده است. این نسل از النترا همچنین در تیپ Eco با پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری توربوشارژ، قدرت ۱۲۸ اسب بخار و گشتاور ۲۱۲ نیوتن متر درکنار جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه هم فروخته می شود. مدل های ۲ لیتری با گیربکس دستی در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه به ترتیب ۹ و ۶.۵ لیتر سوخت مصرف می کنند؛ مصرف بنزین مدل های ۲ لیتری با جعبه دنده اتوماتیک در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه معادل ۸.۱ و ۶.۱ لیتر است. تیپ لیمیتد النترا ۲۰۱۷ تنها با جعبه دنده اتوماتیک عرضه می شود و مصرف بنزین آن در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه، ۸.۴ و ۶.۳ لیتر است. برای افرادی که به دنبال کم مصرف ترین مدل هستند، النترا Eco پیشنهاد می شود؛ این تیپ از النترا در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه ۷.۳ و ۵.۸ لیتر بنزین مصرف می کند و در بین تمام مدل‌ های این خودروی کره ای، کم مصرف ترین است.

تیپ اسپرت جدیدترین عضو در سری ۲۰۱۷ النترا بوده که برای رقابت با هوندا سیویک Si و فولکس واگن جتا GTI تولید شده است. النترا اسپرت به پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربوشارژ مجهز است که با جعبه دنده ۶ سرعته دستی (مصرف بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه برابر با ۱۰.۶ و ۷.۸ لیتر) یا ۷ سرعته دو کلاچه (مصرف بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه برابر با ۹ و ۷.۱ لیتر) حدود ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۸ نیوتن متر گشتاور دارد. تغییر دیگر النترا ۲۰۱۷ در تیپ اسپرت سیستم تعلیق بوده که از نوع میله پیچی درعقب، به مستقل چند اتصالی ارتقا پیدا کرده است.

نمایشگر ۷ اینچی در تیپ پایه SE آپشن است اما در مدل های Eco و Sport به صورت استاندارد نصب می شود. قابلیت های اندروید اتو و اپل کارپلی در تمام تیپ های النترا ۲۰۱۷ به جز مدل پایه، به صورت استاندارد وجود دارند. سیستم مسیریابی ماهواره ای با نمایشگر لمسی ۷ اینچی در تیپ لیمیتد آپشن است. تجهیزات دیگر النترا ۲۰۱۷ شامل سیستم صوتی اینفینیتی با ۸ بلندگو، چراغ های زنون HID، نمایشگر ۴.۲ اینچی پشت فرمان، گرم کن صندلی های جلو و عقب و روکش چرمی صندلی ها می باشد.

صندوق عقب هیوندای النترا مدل ۲۰۱۷ حدود ۴۰۸ لیتر حجم دارد که بزرگ تر از رقبای دیگر در این کلاس از خودروها است و می توان با خم کردن ۶۰ به ۴۰ صندلی های ردیف عقب، فضای بیشتری هم برای بارگیری ایجاد کرد.

ایمنی

النترا ۲۰۱۷ در آزمایش های تصادف سازمان IIHS آمریکا، امتیاز خوب (بالاترین امتیاز ممکن) و عنوان Top Safety Pick+ را دریافت کرده است. این محصول هیوندای در آزمایش جلوگیری از تصادف جانبی با سرعت های ۲۰ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت، امتیاز عالی گرفته است. النترا ۲۰۱۷ در آزمایش جلوگیری از تصادف با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت، به صورت خودکار سرعتش را ۳۵ کیلومتر بر ساعت کاهش داده است. هیوندای النترا با پکیج آپشن التیمیت که تنها در تیپ لیمیتد عرضه می شود، به قابلیت های ایمنی شامل کروز کنترل هوشمند و انطباقی، ترمز اضطراری خودکار، شناسایی عابر پیاده، هشدار برخورد از جلو، سیستم کمکی رانندگی بین خطوط و هشدار انحراف از مسیر مجهز می شود.

بررسی وب سایت موتورترند از هیوندای النترا ۲۰۱۷

براساس نظر کارشناس های موتورترند، سدان النترا ۲۰۱۷ مثل مدل های گذشته در حالت رانندگی Normal مشکل حساسیت بیش از حد پدال گاز را ندارد. تکان های بدنه هم در مدل ۲۰۱۷ بهتر از گذشته کنترل می شود و سواری خودرو پایدارتر است. بیشترین بهبود مدل جدید در مقایسه با نسخه های گذشته، کیفیت بهتر سواری بوده که به لطف عملکرد مناسب سیستم تعلیق در دفع کردن تکان های دست اندازهای جاده به کابین، ممکن شده است. هیوندای النترا ۲۰۱۷ همچنین با داشتن انواع تجهیزات مدرن مثل اندروید اتو و اپل کارپلی برای اتصال گوشی موبایل به سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو، نظر کارشناس های موتورترند را جلب کرده و یکی از بهترین سدان های بازار با سیستم های هوشمند است. در آزمایش کلی با خودروهای دیگر شامل هوندا سیویک، شورولت کروز، مزدا ۳، تویوتا کرولا، نیسان سنترا و فولکس واگن جتا، هیوندای النترا به دلیل داشتن پیشرانه ی نه چندان قدرتمند و استفاده زیاد از پلاستیک خشک در کابین، در جایگاه سوم قرار می گیرد.

خریداران تیپ Eco از هیوندای النترا، نباید خودرویشان را پایین تر از دیگر مدل ها قرار دهند. این تیپ از النترا به پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری توربوشارژ مجهز است که گشتاور بالایی دارد و برای سبقت گیری و رانندگی در مسیر سربالایی مناسب خواهد بود. تیپ Eco از النترا همچنین فضای داخلی بزرگ با صندلی های راحتی دارد که حتی برای رانندگی طولانی مدت هم ایده آل است. البته در حالت رانندگی Eco، سرعت پاسخگویی پدال گاز کاهش پیدا می کند و جعبه دنده برای بهبود مصرف بنزین، خیلی زود تعویض دنده می کند.

تیپ Sport هیوندای النترا ۲۰۱۷ در آزمایش های موتورترند عملکرد قابل قبولی داشته است. شتاب گیری روان است و دنده معکوس در سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت نرم است و تعویض دنده برای سرعت گیری به نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت به آسانی انجام می شود. کارشناس های موتورترند به راحتی با هیوندای النترا اسپرت ۲۰۱۷ به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیدند. النترا اسپرت ۲۰۱۷ در سرعت های بالا همچنان پایداری و چسبندگی به جاده را حفظ می کند؛ با این حال، فرمان حس محکم اما مصنوعی دارد.