تعداد زیادی از تاجران، ارائه دهندگان خدمات و تولید کنندگان که به صورت شراکتی فعالیت خود را آغاز میکنند بعد از اینکه خواستند کسب و کار خود را توسعه دهند به اهمیت ثبت شرکت پی می برند. افراد دور اندیش و آینده نگر قبل از انجام بسیاری از فعالیت ها در مورد اینکه چه نوع شرکتی را چگونه ثبت کنند با متخصصان و کارشناسان این حوزه مشاوره انجام خواهند داد بعد اقدام به ثبت می نمایند.

 

مزایای ثبت شرکت

یکی از مزیت های مهم ثبت شرکت که در فعالیت های اقتصادی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود تبدیل شخصیت حقیقی موسسان از حقیقی به حقوقی خواهد بود و بر این اساس دایره فعالیت گسترش پیدا خواهد کرد. بسیاری از کسب و کارها هستند که به مانند یک شرکت عمل می کنند اما در ثبت قانونی شرکت کوتاهی کرده اند و از مزایایی آن بی بهره هستند.

در واقع باید گفت شرکت، قراردادی خواهد بود که شرکا بر اساس آن سود کسب شده را در بین خود تقسیم می کنند. هرگاه دو یا چند نفر برای انجام دادن فعالیت های تجاری و دریافت سود کنار هم جمع شوند شرکت تجاری است. و اگر اهداف آنها غیر از فعالیت های تجاری باشد شرکت حقوقی یا مدنی شناخته می شوند. ثبت انواع شرکت از طریق اداره ثبت شرکت ها انجام خواهد شد.

ثبت شرکت را به کجا بسپاریم؟

جمله معروفی وجود دارد که زیاد از آن استفاده می شود " تجربه خطا نمی کند" واقعا در هر زمینه ای داشتن تجربه روند کار را سرعت می بخشد و احتمال اشتباه را بسیار پایین می آورد.

سامانه ثبت شرکت نیک با سال ها تخصص و تجربه در حوزه ثبت و تغییرات شرکت برندی نام آشنا برای فعالان این حوزه است.

ارائه مشاوره قبل از ثبت انواع شرکت جزو اساسی ترین کارهایی است که باید انجام شود.

مجموعه ثبت شرکت نیک با راه اندازی 100 خط تلفن ویژه و استفاده از پیام رسان واتساپ خدمات مشاوره ای با کیفیت را به مراجعه کنندگان ارائه خواهد داد.

شما میتوانید با شماره های زیر به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

88888822

88068993

88068994

در سامانه ثبت شرکت نیک بخشی به عنوان سوالات رایج طراحی شده است که جواب سوالات احتمالی شما را داده است که کاربران می توانند جواب سوالات معمول خود را در مورد ثبت شرکت از این بخش دریافت کنند.

سامانه ثبت شرکت

مجموعه ثبت نیک در راستای حذف واسطه تلاش کرده است.  مجموعه کارشناسان و مدیران این ثبت نیک آموزش صحیح و علمی را دیده اند همچنین در زمینه ثبت شرکت تجربه کافی را دارا هستند.

ثبت انواع شرکت

چرا شرکت ثبت کنیم؟

شرکت به معنی به هم پیوستن 2 یا چند سهامدار در امتداد رسیدن به هدف خاصی در قالب انواع شرکت است. شرکت دارای قراردادی رسمی به اسم اساسنامه است که برای هر شرکت باید اساسنامه را تنظیم و به امضا سهامداران رساند.

افراد برای اینکه فعالیت های تجاری و غیر تجاری خود را دقیق و منظم جلو ببرند نسبت به ثبت شرکت اقدام می کنند افراد با انجام این عمل از مزایای گوناگون و حق حقوق افراد حقوقی بهره مند می شوند. در کل شرکت ها به دو دسته شرکت های مدنی و شرکت های تجاری تقسیم می شوند که با همدیگر تفاوت دارند. بر اساس ماده 583 قانون تجارت شرکت های تجاری دارای شخصیت حقوقی و شرکت های مدنی دارای شخصیت غیر حقوقی هستند.

ثبت شرکت باعث می شود فعالیت ها بصورت قانونی انجام شود و همکاران و مشتریان با اطمینان خاطر با مجموعه مورد نظر همکاری خود را ادامه دهند. همچنین شرکت های ثبت نشده نمی توانند در مجامع رسمی، مزایده ها و مناقصه ها شرکت کنند. تعدادی از معافیت های مالیاتی و یا امتیازات اقتصادی برای شرکت ها در نظر گرفته می شود اگر مجموعه ثبت نشده باشد نمی تواند از این مزایا استفاده کند.

همانطور که به آن اشاره شد قبل از ثبت شرکت نیاز به انجام مشاوره تخصصی است چون انواع مختلفی شرکت وجود دارد که باید بر اساس شرایط و ضوابطی که کسب و کار تجاری شما دارد نوع شرکت را انتخاب کنید در غیر این صورت ممکن است نوعی از شرکت را ثبت کنید که فایده ای برای شما نداشته باشد. انواع شرکت های تجاری شامل شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت مسئولیت محدود، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی، ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت تضامنی می باشد. هر کدام از این شرکت ها دارای تعاریف خاصی است و حتی تعداد شرکا نیز در آنها متفاوت است از این رو انتخاب نوع شرکت بسیار با اهمیت است.

نکات کلیدی قبل از ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکت در هر کشوری متفاوت است در کشور ایران نیز برای ثبت انواع شرکت قوانینی وجود دارد که لازم است قبل از اقدام به ثبت آشنایی با آنها داشته باشیم.

  • در ثبت شرکت باید میزان سهام و سمت هر کدام از سهامداران به صورت جداگانه و دقیق تعیین شده باشد.
  • در هنگام مراجعه به اداره ثبت شرکت ها باید برای فعالیت هایی که مجوز لازم دارند به همراه پرونده، مجوز مربوطه نیز تسلیم شود.
  • تعداد اعضای هیات مدیره و سهامداران باید بر حسب قانون و نوع شرکت رعایت شود.

همچنین در ثبت تغییرات شرکت بخوانید :

در طول حیات شرکت، ممکن است قوانین حاکم بر شرکت تغییر کند یا برای آن که شرکت بتواند خود را با تحولات اقتصادی داخل و خارج آن تطبیق دهد، چهارچوب حقوقی اولیه ای را که برای فعالیت اقتصادی – تجاری خود در نظر گرفته است تغییر دهد.

این موارد، وضعیت خاص جدیدی را در شرکت ایجاد می کنند و شرکت را دچار تغییر می سازند.

کلیه تغییرات مربوط به شرکت اعم از تغییرات اساسنامه ، افزایش یا کاهش سرمایه،  ورشکستگی، ابطال، تصفیه، تقسیم اموال و … باید فوراَ ثبت گردد.

جدا از قوانین موضوع تعیین شرکا بسیار مهم و با ارزش است حتما در انتخاب شرکا توجه داشته باشید به صورت احساسی عمل نکنید. اگر می خواهید از دوستان خود به عنوان شریک انتخاب کنید حتما نقطه قوت آنها را بررسی کنید که نقاط قوت متمایزی با شما داشته باشند. در مورد قبول مسئولیت ها باید توافقات اولیه صورت گیرد و جایگاه ها مشخص شود. کار شرکت ها مالی است و باید به دور از احساسات عاطفی شراکت انجام شود. در انتخاب شرکا باید دقت شود چون در فعالیت های تجاری مشکلات مالی وجود دارد که برای حل آنها نیاز به تلاش و وجود تعهد است.

ثبت شرکت نیک

افراد، گروه ها و شرکت های زیادی هستند که در زمینه ثبت انواع شرکت فعالیت می کنند اما مجموعه ای که از ابتدا تا پایان کار صادقانه و متعهدانه در کنار شما باشد بسیار کم است و آن دلسوزی لازم را در هنگام ثبت انواع شرکت نخواهند داشت. مجموعه ثبت شرکت نیک در تمامی موارد ریز و درشت برای ثبت انواع شرکت شما را همراهی خواهد کرد تا در آینده با مشکلات حقوقی مواجه نشوید. یکی از خصوصیات این مجموعه مشاوره آنلاین است و کارشناسان مجموعه در هر زمانی که لازم باشد پاسخگوی سوالات شرکتی شما است.

جهت اطلاعات بیشتر به سایت www.nikregister.com مراجعه نمایید.

سایر رسانه‌ها