راحت ترین روش اخذ ویزای کسب و کار و استارتاپ در موسسه حامی

کانادا که به خاطر مساحت بالا و به دلیل پوشش برفی سفید گسترده و به دلیل موقعیت جغرافیایی که در شمال قاره آمریکا قرارگرفته است، به سرزمین بزرگ سفید شمالی در جهان مشهور است. کانادا در قاره آمریکا شمالی واقع‌شده است و ازنظر مساحت دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود. مونترال و ونکوور از بزرگ ترین و مهم‌ترین شهرهای کانادا به‌حساب می‌آیند و پایتخت کانادا در شهر اتاوا قرارگرفته است.

 کشور کانادا از تنوع آب‌وهوایی برخوردار است .در قسمت‌های شمالی آب‌وهوا به‌صورت سرد و قطبی است ، اما در مناطق جنوبی که بیشتر جمعیت کانادا در این منطقه ساکن هستند و با کشور آمریکا ازنظر مرزی فاصله چندانی ندارد از  آب‌وهوا معتدلی برخوردار است. کشور کانادا به خاطر برخورداری از آزادی‌های اجتماعی و اعتقادی در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد و به همین خاطر ازنظر تنوع نژادی و فرهنگی متنوع است و یکی از مقاصد افراد برای مهاجرت است. کانادا همچنین ازنظر توسعه‌یافتگی جز 10 کشور برتر دنیا است و در مقیاس‌های رضایت از زندگی، امنیت، سلامت و آموزش در آمارهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در صدر بهترین کشور دنیا قرارگرفته است. کشور کانادا با برخورداری از بازارهای گسترده و وجود فرصت‌های مناسب اقتصادی و به دلیل توسعه اقتصادی مناسب درزمینهی کار و سرمایه‌گذاری جایگاه خاصی پیداکرده است. کشور کانادا باوجود رشد اقتصادی مناسب ازنظر نرخ رشد جمعیت با کمبود نیروی کار مواجه است از همین رو کشور کانادا به‌صورت مداوم مهاجرمی پذیرد و بر اساس آمارهای وزارت امور خارجه ایران در سال 2021 حدود 400000 نفر ایرانی در کشور کانادا زندگی می‌کنند.با توجه به این آمار کشور کانادا یکی از مقاصد دلخواه ایرانیان برای مهاجرت است. برای دریافت ویزا کانادا و اقامت دائم این کشور راه‌های مختلفی وجود دارد اما یکی از بهترین راه‌ها که بدون نیاز بهِ سرمایهِ شخصی و فقط با موافقت گروه تجاری که مورد تایید دولت کانادا است ، ویزا استارتاپ است  که از مزیت‌های بسیاری برخوردار  بوده و می توانید آن را دریافت کنید.

موسسه توسعه کسب‌وکار حامی

در موسسه توسعه کسب‌ وکار حامی با بهره‌مندی از مشاورین و نیروهای متخصص امکان توسعه ایده اولیه و کمک به تجاری‌سازی و گسترش فعالیت‌ها مبتنی بر تجربیات دو طرف فراهم‌شده است. اگر قصد دارید که در کشور کانادا زندگی رویایی و تضمینی برای خود و خانواده فراهم‌سازید، با راه پیشنهادی موسسه توسعه کسب‌وکار حامی امکان مهاجرت به توسعه‌یافته‌ترین کشور دنیا و اقامت دائم برای شما فراهم‌شده است. موسسه حامی با توجه به ارتباطاتی که با مراکز شتاب‌دهنده دولت فدرال کانادا دارد، واسطه‌هایی را که  در راه کسب ویزا استارتاپ فقط هزینه‌های اضافی را برای درخواست متقاضیان می‌تراشند  راحذف کرده است. این موسسه  با توجه به شناخت خوبی که از قوانین و مقررات دولت فدرال کانادا و  بازار های حوزه استارتاپ این کشور دارد تمامی اسناد و مدارک را با دقت تنظیم و بررسی می‌کند و با اطمینان و تضمین کامل مدارک را ارسال می کند.اگر شما هم قصد مهاجرت و دریافت ویزا استارتاپ کانادا رادارید  که امکان خاصی را برای شما فراهم می‌کند با بررسی ویزا استارتاپ کانادا در این موسسه  همراه باشید.

ویزا استارتاپ کانادا

ویزا استارتاپ کانادا با هدف حمایت از کارآفرینانی که قصد توسعه ایده‌های نوآورانه خود را در کشور کانادا دارند پایه‌گذاری شده است. با استفاده از ویزا استارتاپ کانادا افراد خلاق با بخش خصوصی کانادا ادغام می‌شوند و در مقیاس‌های جهانی توسعه کسب ‌وکار را فراهم می‌کنند. ویزا استارتاپ با نگاه و آینده روشن راه‌اندازی شده است و کانادا با هدف اینکه مثل سیلیکون ولی آمریکا بهترین‌ها به این کشور مهاجرت کنند، ویزا استارتاپ را پایه‌گذاری کرد. کانادا در نظر دارد با رقابتی کردن در جذب استارت تاپ‌ ها کارآفرینان خلاق و نوآور را جذب کند و این نوآوران نیز پس از دریافت نامه حمایتی از بخش‌های مجاز امکان مهاجرت و اقامت برای خودشان و اعضای خانواده رادارند.

چگونه ویزا استارتاپ کانادا را دریافت کنیم؟

مرحله اول: ارزیابی و پر کردن فرم های مربوطه

در این مرحله فرد با ارائه درخواست خود ارزیابی های لازم انجام برای دریافت ویزا انجام می شود

مرحله دوم: تدوین برنامه های تجاری

مرحله سوم : یادگیری زبان های مورد نیاز

مهاجرین برای دریافت ویزا استارتاپ کانادا  باید بتوانند به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو زبان‌ها صحبت و ارتباط برقرار کنند. برای این کار مهاجرین و درخواست‌کنندگان ویزا استارتاپ باید مدرکی مبنی بر مهارت زبان به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارائه دهند. درواقع مهاجرین باید در آزمون زبانی شرکت کنند که توسط اداره مهاجرت و پناهندگی و شهروندی کانادا تایید شود. برای تایید این مدرک توسط اداره مهاجرت و شهروندی باید حداقل نمره در نظر گرفته‌شده توسط این سازمان را کسب کنند.

مرحله سوم: اثبات تأمین الزامات مالکیت کسب‌وکار

زمانی که برای دریافت ویزا استارتاپ کانادا اقدام می‌کنیم باید حداقل 10 درصد از حق رای کسب‌وکار را داشته باشیم. یک کسب‌وکار استارتاپی حداکثر 5 سرمایه‌گذار می‌تواند داشته باشد. در ویزا استارتاپ کانادا سازمان تعیین‌شده و متقاضی یا متقاضیان دریافت این ویزا در کنار هم بیش از 50 درصد حق رای را در کسب‌وکار خود دارند.

مرحله چهارم: تأمین بودجه کافی برای اقامت در کانادا

متقاضیان دریافت ویزا استارتاپ کانادا باید  اثبات کنند که پس از اقامت در کانادا، بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارند. دولت هیچ‌گونه حمایت مالی برای مهاجران کارآفرین ارائه نمی دهد.

وجه موردنیاز (دلار کانادا)

تعداد اعضای خانواده

          12960 دلار

1

          16,135 CAD

2

          19,836 CAD

3

          24,083 CAD

4

          27,315 CAD

5

          30,806 CAD

6

          34299 دلار

7

          3,492 CAD

برای هر یک از اعضای اضافی خانواده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

البته هزینه  های فوق مربوطه به جولای 2022 می باشد

 

100

 

شرایط دریافت ویزا کانادا

اثبات حمایت و پشتیبانی توسط سازمان سرمایه‌گذاری تعیین‌شده

 اگر علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ویزای استارتاپ کارآفرین هستید، در اولین قدم باید بین گروه  های سرمایه‌گذار آنجل  کانادایی ((CANADAINA ANGEL INVESTOR GROUP، مرکز رشد کسب‌وکار BUSINESS INCUBATOR) ) یا صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VENTURE CAPITAL)) پیدا کنید تا از شما پشتیبانی کند. حداقل یکی از این نهادها باید مایل به سرمایه‌گذاری در استارتاپ جدید شما باشد.

توجه داشته باشید، سازمان سرمایه‌گذار باید یک گروه سرمایه‌گذار انجل  تعیین‌شده، یک برنامه انکوباتور کسب‌وکار واجد شرایط، یا یک سرمایه مخاطره‌آمیز توسط دولت کانادا باشد تا در برنامه ویزای استارت‌آپ کارآفرینی شرکت کند.

هر صندوق یا گروه کاربرد خاص خود را دارد. به‌احتمال‌زیاد، باید با این گروه‌ها تماس بگیرید و از طریق فرآیندهای مختلف درخواست دهید تا ایده کسب‌وکار خود را به آن‌ها ارسال و ارائه دهید. برخی سازمان‌ها از متقاضی دریافت ویزا استارتاپ کانادا انتظار دریافت طرح کامل تجاری رادارند، درصورتی‌که بعضی خلاف این موضوع عمل می‌کنند. هر گروه یا صندوق ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشد و سرمایه‌گذاری در بخش‌ها یا انواع کسب‌وکارهای خاص را انتخاب کند.

هنگامی‌که ایده خود را ارائه کردید و یکی از انکوباتورهای تعیین‌شده، گروه‌های سرمایه‌گذار انجل  یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر را برای حمایت از کسب‌وکار خود متقاعد کردید، آن‌ها نامه‌ای از پشتیبانی برای شما ارسال می‌کنند. آن‌ها همچنین گواهی تعهد تکمیل‌شده را به سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارائه می‌کنند. این گواهی جزئیات توافق و تعهد بین سازمان تعیین‌شده و متقاضی را نشان می‌دهد. است متقاضی دریافت ویزا مهاجرت کانادا توسط چند سازمان می‌تواند حمایت شود ،در این صورت باید یک تعهد مشترک به سازمان شهروندی کانادا ارائه شود.

حداقلی مبلغی که باید تضمین کنید

در سازمان رشد و توسعه 200000 دلار

در سازمان‌های فرشته 75000 دلار

در سازمان‌های انکوباتور اگر کسب‌وکار شما پذیرفته بشود احتیاج به تأمین مبلغی ندارید

لزوم دریافت گواهی سلامت جسمانی و روانی

متقاضیان دریافت ویزا استارتاپ کانادا توسط پزشکان مورد تایید مورد معاینه قرار می‌گیرند تا سلامت جسمانی و روانی آن‌ها تایید شود و مشخص شود برای کشور کانادا نمی‌توانند مشکلی ایجاد کنند.

هزینه‌های درخواست

          وجوه موردنیاز (دلار کانادا)

هزینه‌های درخواست

1540 دلار کانادا

متقاضی

1040 دلار کانادا

همسر

150 دلار کانادا

فرزند

بسته به موسسه حقوقی متفاوت است

هزینه‌های حقوقی

 

 

 

 

 

 

 

 

مراحل دریافت اقامت دائم

 

اگر تمام شرایط واجد شرایط بودن فوق رادارید، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. زمان پردازش بین 12 تا 18 ماه طول می‌کشد. 

مرحله 1: تجاری سازی و تدوین طرح تجاری (20تقریبا روز کاری)

برای صلاحیت اولیه باید یک رزومه دقیق به همراه سایر مدارک اولیه موردنیاز ارائه دهید. در ادامه مقاله به بررسی مستندات خواهیم پرداخت. شما همچنین باید پیش‌نویس طرح کسب‌وکار خود را در این مرحله جمع‌آوری کنید.

مرحله دوم: نامه پشتیبانی (تقریبا 60 روز کاری)

در این مرحله، باید طرح کسب‌وکار خود را تکمیل کرده و به سازمان سرمایه‌گذاری تعیین‌شده ارائه دهید. همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، این سازمان می‌تواند یکی از گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته تعیین‌شده، انکوباتورهای کسب‌وکار یا یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر باشد.

نهاد یا نهادهای تعیین‌شده باید طرح پیشنهادی شمارا تایید کرده و یک نامه پشتیبانی و یک گواهی تعهد به سازمان  مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارسال کرده باشند.

مرحله 3: درخواست اقامت دائم (8 تا 12 ماه)

این مرحله نهایی است که شما برای اقامت دائم خود به همراه نامه سرمایه‌گذاری و سایر مدارک لازم درخواست می‌دهید. وزارت امور خارجه مدارک  ارسالی را ارزیابی می‌کند و سپس درخواست شما را می‌پذیرد یا رد می‌کند.

 

مدارک

رزومه مفصل داوطلب

پیش‌نویس پیشنهاد تجاری

کپی پاسپورت یا سند قانونی سفر

شناسنامه

سند ازدواج (در صورت ازدواج)

سوابق ترخیص پلیس از کشور مبدأ و محل اقامت شما

اثبات وجوه: صورت‌حساب بانکی اخیر که حداقل شش ماه را پوشش می‌دهد

معرفی‌نامه بانکی

نتایج آزمون زبان آیلتس CLB سطح 5 یا NCLC سطح 5

تأییدیه معاینه پزشکی از یک موسسه بهداشتی تایید شده

نامه پشتیبانی از یک ‌نهاد تعیین‌شده در کانادا

تمام مدارک باید به‌صورت قانونی به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه‌شده و از کشور مربوطه گواهی شوند.اگر اداره مهاجرت بخواهد اطلاعات بیشتری داشته باشد، ممکن است مدارک بیشتری را درخواست کند.

101

نکات طلایی و مزایای اصلی دریافت ویزای استارتاپ کانادا

 • با درخواست شما، خانواده شما نیز می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند
 • این شامل همسر و فرزندان زیر 22 سال شما می‌شود
 • شما و خانواده‌تان می‌توانید به کانادا بیایید و به سیستم های مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی کانادا دسترسی داشته باشید
 • این‌ یک برنامه فدرال است، بنابراین می‌توانید در هر ایالت کانادا زندگی کنید
 • شما پس از سه سال زندگی در کشور واجد شرایط درخواست شهروندی هستید
 • کسب‌وکار باید در کانادا ثبت شود
 • دولت تنها تا 2750 درخواست در سال را می‌پذیرد
 • متقاضیان می‌توانند برای شهروندی اقدام کنند
 • شهروندان کانادایی مجاز به تابعیت دوگانه هستند
 • برای درخواست نیازی به ارائه منبع مالی ندارید
 • هیچ محدودیت سنی برای متقاضی اصلی وجود ندارد
 • زمان پردازش سریع