به گزارش افکارنیوز،

لباس عروس و داماد، آرایش عروس و داماد در روز عروسی، آتلیه عکاسی عروس و حتی ماه عسل، از جمله تصمیمات و انتخاب­هایی است که عروس و داماد در ماه­های پیش از برگزاری مراسم عروسی با آن روبرو هستند.  اما در این بین، انتخاب آرایش روز عروسی از انتخاب­های پرچالش­تر نسبت به سایر موارد است. بهترین آرایشگاه عروس را چگونه باید انتخاب کنیم ؟ این سوالی است که از خانم سمیه افتخاری از میکاپ آرتیست­های شناخته شده شهر تهران پرسیدیم.

تناسب سبک آرایش با چهره عروس

سمیه افتخاری تناسب سبک آرایش با صورت عروس را از نکاتی می­داند که توسط میکاپ آرتیست­ها کمتر مورد توجه قرار می­گیرد. وی معتقد است، تکرار یک مدل آرایش بر روی صورت عروس­هایی با چهره­های مختلف و ویژگی­های ظاهری متفاوت، اشتباهی پرتکرار در بین آرایشگرها است.

آرایشگاه

القای آرامش به عروس

نکته دیگری که معمولاً در عروس­ها دیده می­شود، اضطراب و استرس در روز عروسی است. میکاپ آرتیست، اولین نفری است که در روز عروسی با عروس روبرو می شود و نقش جدی در روحیۀ عروس دارد. خانم افتخاری، محیط آرایشگاه و برخورد آرایشگر را با عروس بسیار حائز اهمیت می داند. زمانی که از سمیه افتخاری در مورد اقداماتی که خود برای القای این حس آرامش به مشتریان سالن زیبایی خود می پرسیم، چنین پاسخ می دهد: « روی گشاده ! متاسفانه بسیاری از آرایشگرها خلق و خوی خوبی ندارند ! اولین نکته ای که وجود دارد این است که میکاپ آرتیست باید خوش اخلاق باشد و در ادامه باید به خوبی به آن چه سلیقۀ عروس است گوش کند و همان چه که عروس می خواهد را بر روی صورتش اجرا کند، تا از این طریق احساس آرامش را به وی انتقال دهیم»

محل آرایشگاه اهمیتی دارد ؟

واقعیت این است که در کار آرایش عروس، نزدیک بودن آرایشگاه به سالن عروسی، یا باغ عکاسی چندان اهمیتی ندارد، زیرا ساعتی که کار عروسی انجام می شود، ترافیک روان در شهر وجود دارد و بهتر است زوج های جوان، آرایشگاه را بر اساس کیفیت آرایشگاه انتخاب کنند، نه نزدیکی به محل سکونت یا تالار و ... . مثلاً سالن آرایش ما در کامرانیه تهران قرار دارد اما مشتریان زیادی در سالن زیبایی ما می آیند که تالار عروسی را در منطقه شهران یا غرب تهران انتخاب کرده اند و با توجه به ساعت حضورشان در آرایشگاه، مشکلی از بابت محل ندارند.

قیمت چقدر اهمیت دارد؟

تردیدی نیست که قیمت یکی از مهمترین شاخص­های انتخاب سالن زیبایی است. متاسفانه مثل خیلی از کسب و کارهای دیگر، در ماه­های گذشته شاهد افزایش قیمت­های غیرمعقول در آرایش عروس بوده­ایم. در شهر تهران بسته به نوع انتخاب آرایش قیمت­ها از حدود 2 میلیون تومان شروع می شوند و بسته به نیاز مشتری ممکن است با دریافت خدمات ویژه و اضافه قیمت بیشتر شود. زمانی که از سمیه افتخاری در مورد قیمت خدمات سالن زیبایی خود می پرسیم چنین می گوید : « می­توانم با اطمینان بگویم که تعرفه­های ما بسیار مناسب است و همان حدود قیمتی که عرض کردم را رعایت می­کنیم، و البته برای آرامش و اطمینان عروس خانمها، معمولاً در مساله قیمت با آنها همکاری لازم را می کنیم و عزیزانی که مایل هستند اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و شرایط داشته باشند می توانند با شماره 02126136995 و 09129635042 تماس بگیرند»