به گزارش افکارنیوز،

موزه هنرهای معاصر در تور بانکوک یکی از زیباترین موزه های نقاشی کشور تایلند و شرق آسیا می­باشد. یک فضای هنری دیدنی و منحصر به فرد که با موزیک گوش نوازی مزین شده است. اگر به هنر و به خصوص نقاشی مدرن، پرتره، کلاژ و ... علاقه مند هستید، توصیه می­کنیم به هیچ عنوان این موزه نقاشی زیبا را از دست ندهید. برای بازدید از این موزه می­توانید از طریق تور لحظه آخری تایلند اقدام کنید.

3

موزه هنرهای معاصر (MOCA) در بانکوک تایلند، یک موزه هنری خصوصی است که متعلق به مشاغل ارتباطات از راه دور تایلند بونچای است. آقای بونچای با اشتیاق خود به هنر از زمان جوانی، بیش از دو دهه جمع آوری هنر را آغاز کرد. در این موز آثاره بیش از 100 هنرمند، عمدتا تایلندی و برخی از هنرمندان خارجی در طبقه بالای ساختمان قرار دارند. این موزه در نزدیکی فرودگاه دون موانگ، در شمال مرکز شهر بانکوک، با بیش از 800 اثر هنری در 20 هزار متر مربع ساختمان شش طبقه به نمایش گذاشته شده است. این موزه در سال 2012 افتتاح شد و هدف آن این است که به نسل جوان و پیر تایلندی به علاوه بازدید کننده کمک کند تا از هنر خوب تایلندی آگاه شوند و همچنین آثار نقاشی برتر تایلند و جهان را در معرض نمایش بازدید کنندگان داخلی و توریستان خارجی قرار دهد. این موزه همه روزه  بجز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 5:30 بعد از ظهر دایر می­باشد، قیمت بلیط این موزه 180 بات (تقریبا 5.50 دلار) و بازدید از موزه  برای کودکان زیر 15 سال، دانش آموزان، سالمندان، بازدید کنندگان معلول و راهبان رایگان است.

4

کتیبه ای ارزشمند...

در ورودی این موزه یک کتیبه نفیس با متنی بسیار جالب وجود دارد، "Ars longa، vita brevis" ، هنر طولانی است و عمر کوتاه است، که این جمله بیانگر فلسفه ای می­باشد که استاد سیلپا بیراسری، پدر هنرهای معاصر تایلند، به آن اعتقاد داشت. پروفسور بیراسری ، مجسمه ساز ایتالیایی که در جنگ جهانی دوم در تایلند زندگی می کرد، (با نام ایتالیایی: کورادو فروچی) با تأسیس دانشگاه هنر سیلپاکورن، در سال 1943، نقش مهمی در تغییر جنبه های هنر در تایلند بازی کرد. وی در آن زمان مدرسه هنر و دوره های مناسب نقاشی و مجسمه سازی را در تایلند برای اولین بار ایجاد کرد. مجسمه پروفسور بیراسری که توسط مجسمه ساز تایلندی سانان سیلاکورن، یکی از دانشجویان پروفسور، ساخته شده نیز در ورودی این موزه وجود دارد. نور طبیعی که در میان دیوارهای طراحی شده پشت مجسمه می درخشد، زمینه جالبی را ایجاد کرده و یک استقبال هنری گرم را به بازدید کنندگان تور ارزان بانکوک بخشیده است. این موزه توسط یک شرکت معماری داخلی PAA طراحی و مزین شده است.

5

هنر مدرن!

این موزه میزبان هنر مدرن تایلند، سورئالیسم، مجسمه سازی، هنرهای عامیانه و موارد دیگر است. بیشتر مضامین نقاشی های تایلندی مبتنی بر اعتقادات بودایی می­باشد. بنابراین، آنها به اندازه رنگ­های امپرسیونیست در غرب رنگارنگ نیستند. طراحی داخلی دیوارهای سفید و کف موزه بسیار مناسب انجام شده و چشم نواز است. نیمکت هایی نیز برای رفاه حال بازدید کنندگان و همچنین تماشای آثار نقاشی تعبیه شده است. بیش از 80 مجسمه جذاب، آثاری از هنرمندان مشهور تایلندی، مانند خین ییمسیری، چالود نمیمامر و پیتون موانگسومبون در این موزه جالب وجود دارند. جالب ترین اتاق، مناطق طبقه چهارم است که به هنرمند تاوان دوچانی ، یک هنرمند مشهور بین المللی و بین المللی تایلندی اختصاص داده شده است. دیوارهای قرمز روشن در مقابل برخی از نقاشی های سیاه او هنگام ورود به اتاق، شما را شگفت زده خواهد کرد! آثار آقای دوچانی شامل نقاشی های روغنی، نقاشی مدرن، چوب حکاری شده و حتی مقداری سلاح است که نشان از تنوع علاقه های وی داشت. یکی دیگر از آثار ارزشمند قابل توجه این موزه، سه نقاشی بزرگ معاصر "سه پادشاهی-بهشت ، زمین میانه ، و جهنم" می باشد توسط سه هنرمند معاصر تایلندی ، سامپوپ بوتراژ ، پانا ویجینتاناسان و پراتپ کچبوا در یک سالن روشن با سقفی بلند گنجانده شده اند. در این موزه همچنین مجموعه نادری از نقاشی های روی چوب توسط هنرمند پراپان سریسوتا به نمایش گذاشته شده است. به طرز حیرت آوری، در طبقه آخر، از هنرهای معاصر بین المللی اعم از هنرهای اروپایی (به عنوان مثال دوره عاشقانه ملکه ویکتوریا) گرفته تا هنر آسیا از چین، ویتنام و موارد دیگر گنجانده شده است که بسیار درخور توجه است.اگر قصد بازدید از تور بانکوک را دارید، موزه هنرهای معاصر (MOCA) مطمئناً مکانی است که ارزش دیدن را دارد.برای امکان جستجوی تور لحظه آخری با توریاب در ارتباط باشید