به گزارش افکارنیوز،

یکی از اولین مواردی که وقتی به تایلند فکر می کنید به ذهن می رسد، غذاهای خوشمزه آن است. اگرچه غذا های خوب بسیاری در سایر کشورهای آسیایی وجود دارد، اما تایلند قادر است به وضوح خود را از دیگران متمایز کند. توصیه می کنیم تا زمانی که معده شما اجازه می دهد، این طعم های ملایم، خوشمزه، تند و ادویه ای را امتحان کنید. ما لذیذترین غذاهای تایلند را برای شما ذکر کرده ایم.

پد تایلندی
1-پد تایلندی

 

پد تایلندی، معروف ترین غذای تایلند، در رستوران هایی در سرتاسر جهان یافت می شود، اما طعم اصلی آن اغلب هرگز قابل مقایسه با تایلند نیست. این غذای معروف تایلندی بسیار خوشمزه است و تقریباً در هر نقطه تایلند یافت می شود. پد تایلندی به خصوص در مناطق توریستی در بین مردم محلی بسیار محبوب است.

2- رول بهاری (اسپرینگ رول)

در تور تایلند، هیچ چیز خوشمزه تر از رول بهاری به عنوان یک میان وعده کوچک نیست. می توانید 5 قطعه از رول های بهاری را با هزینه فقط 1.5 پوند دریافت کنید. تقریباً در کلیه سبدهای غذایی که مخصوصاً در خیابان های اصلی مشاهده می کنید، می توانید این میان وعده خوشمزه را پیدا کنید. ما به خصوص توصیه می کنیم که آن را با سس داغ شیرین امتحان کنید.

3-کای جیو

 کای جیو یکی از بهترین و لذیذترین غذاها برای صرف در وعده صبحانه در تور ارزان تایلند می باشد. این غذا شامل سس ماهی، فلفل و تخم مرغ می باشد که در روغن سرخ شده است و در انتها نیز مقداری سس فلفل به آن اضافه می گردد و با برنج سرو می شود. ترکیب تخم مرغ با برنج و سس فلفل در این غذا، طعمی عالی و بیاد ماندنی ایجاد می نمایند که کای جیو را به یکی از خوشمزه ترین صبحانه های تایلندی تبدیل می کند.

پاد کرا پائو
4-پاد کرا پائو

این غذای خوشمزه، بال مرغ برشته را با ریحان و فلفل ترکیب می کند و در نهایت همراه برنج سرو می شود. این غذا مخصوصاً برای کسانی که  که دوستدار طعم های تند می باشند بسیار دلچسب و مناسب است. البته اگر دوست دارید غذای شما زیادی تند باشد می توانید از تعداد فلفل ها کم نمایید.یافتن این غذا در رستوران های تایلند بسیار آسان است و می توانید حتی به جای رستوران آن را در اغذیه فروشی های کنار خیابان نیز پیدا کنید! دلیل این امر آن است که اغذیه فروشی های محلی تایلند گاهی اوقات حتی گوشت را بهتر از رستوران ها طبخ می کنند!


5-سوپ مرغ

سوپ مرغ

همانطور که معروف است، سوپ مرغ برای تقویت قوای جسمانی و تامین انرژی بسیار مناسب می باشد. نسخه تایلندی این سوپ نیز در نزد گردشگران بسیار محبوب بوده و دائما مصرف می شود. سوپ مرغ خوشمزه تایلندی درحقیقت همراه با استخوان مرغ، پیاز، زنجبیل و سیر تهیه می شود که طعم بسیار خوشمزه و منحصر به فردی به آن می‌بخشد. شما هرگز این طعم به یاد ماندنی را فراموش نخواهید کرد! حتی می توانید برای خوشمزه تر شدن، به سوپ مرغ خود ریحان، سس ماهی و شکر نیز اضافه نمایید.

6-سوم تام

سوم تام

 
   

در کشور تایلند، به سختی می‌ توان رستورانی را پیدا کرد که سوم تام را یکی از خوشمزه ترین و خاص ترین غذاهای تایلند به حساب می آید، ارائه نکند! این غذای محبوب در نزد گردشگران، شامل پاپایای پوست کنده شده، هویج، بادام زمینی، گوجه فرنگی، لوبیا رشته ای، شکر و خرما، سس ماهی و فلفل می باشد که به زیبایی و خوشمزگی تحسین برانگیزی با یکدیگر ترکیب می گردند. در طبخ این غذای محبوب و خوشمزه همچنین از دانه های گندم تازه استفاده می شود. سوم تام دارای چنان عطر و طعم خوشمزه و اعتیاد آوری است کتاب آخر سفر خود در تایلند از خوردن آن دست نخواهد کشید!

 

7-ماسامان کاری

ماسامان کاری، این غذای خوشمزه جنوب تایلند، در اصل توسط مسلمانان این منطقه ترویج داده شده است. این غذا معمولاً حاوی شیر نارگیل، بادام زمینی خام یا سرخ شده، سیب زمینی، هل و دارچین، خرما، سس ماهی، فلفل و سس تاماریند است. ماسامان یک غذای بسیار لذیذ و دوست داشتنی است، غذایی لذیذ که یکی از بهترین غذاهای طبخ شده با سیب‌زمینی در تایلند به حساب می آید.
8-چای یخی تایلندی (چا مانائو)

چا مانائو

می توان گفت نوشیدنی گواراتر و شیرین تری از لیمو و چای یخ زده تایلندی وجود ندارد! این نوشیدنی محبوب با مخلوط کردن چای سیاه با شکر و لیمو ساخته می شود. این نوشیدنی بسیار شیرین، بسیار خوشمزه و عالی رای رفع تشنگی است. یک نوشیدنی ضروری و خوشمزه که می تواند در طول روز نوشیده شود.

غذای تایلندی به دلیل برتری های جهانی آن مشهور است و سزاوار این شهرت و کمال است. غذای اصیل تایلندی تنها در تایلند پیدا می شود و در هر رستوران محلی آن را با طعم و فرمول اصیل پیدا نخواهید کرد!

برای بازدید از کشور تایلند و امتحان کردن لذیذترین غذاهای آن، همراه با تور لحظه آخری تایلند، سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید...

لطفا برای تور تایلند نوروز 99 با ما در ارتباط باشید

منبع: تور لحظه آخری