به گزارش افکارنیوز،

گندزدایی و گند زدا چیست؟

به استفاده از روش های فیزیکی یا شیمیایی به منظور کم کردن بار میکروبی، گندزدایی می گویند و گند زدا ماده شیمیایی است که موجب نابودی میکروارگانیسم های مفید یا بیماری‌ زا می شود و بیشتر روی اشیا بی جان موثر است. می توانید از محصولات برند گیدادز برای گندزدایی از سطوح مختلف در کسب و کار خود استفاده کنید. همچنین نهاد و سازمان ها به ویژه برای شستشو و گندزدایی ناوگان و تجهیزات حمل و نقل عمومی می توانند از این محلول های کارآمد استفاده کنند.

ضد عفونی چیست و ضدعفونی کننده ها کدامند؟

به فرایندی که طی آن عامل ضدعفونی کننده سبب توقف رشد و تکثیر و سپس انهدام میکروارگانیسم ها در بافت زنده گردند، ضدعفونی می‌گویند و ضد عفونی کننده ها عواملی هستند که از رشد و تکثیر میکروب ها در افراد جلوگیری کرده و آن ها را نابود می‎کنند. یکی از تولید کننده‌های ضد عفونی کننده سطوح برای صنایع غذایی، فضاهای عمومی و اماکن و ... که با برندهای مختلف و مشهور ایرانی همکاری طولانی مدت داشته و به تامین ایمنی و بهداشت این مجموعه ها کمک کرده است، شرکت توسعه سلامت رویان با محصولات گیدادز است. مواد ضد عفونی  کننده در دو دسته اکسیدکننده‌ها و غیراکسید کننده‌ها (ترکیبات چهارتایی آمونیوم) طبقه‌بندی می ‌شوند. برخی از ویژگی های دسته دوم عبارت اند از مقاومت در برابر حرارت و اثرات فرسایشی کمتر روی سطوح و داشتن خاصیت کف کنندگی.

11

شستشوی کامل و مناسب در زدودن آلودگی ها و کاهش بار میکروبی نقش مهمی دارد. اما در هر صورت تنها با شست و شو نمی توان آلودگی ها و میکروب ها را به طور کامل از بین برد. به همین دلیل برای کاهش و از بین بردم میکروارگانسیم ها باید از ضد عفونی کننده سطوح استفاده نمود.همچنین باید یادآوری کرد برخی باکتری ها و ویروس ها بعد از انجام عمل شست و شو هنوز روی سطوح باقی می مانند بنابراین باید پس از شستشو  از اسپری ضدعفونی کننده دست یا دستمال ها و پدهای الکی برای اطمینان از زدودن آلودگی دست ها استفاده کرد. مواد و محلول های ضد عفونی کننده کارخانجات به شکل های زیر قابل استفاده هستند:

  • با ایجادلایه نازک و یکنواخت کف روی سطوح به مدت 30-15 دقیقه برای اماکن بزرگ

  • پاکسازی دستی با استفاده از پارچه، ‌اسفنج، برس و ...

  • استفاده از ماشین

  • شستشوی درجا

  • به صورت ژل

  • اسپری

  • مه پاشی

تفاوت ضد عفونی کننده و گندزداها در چیست؟

گندزداها برای سطوح غیر زنده و ضد عفونی کننده ها برای موجودات زنده به کار می‌روند. به لحاظ غلظت نیز  غلظت ضد عفونی کننده ها نسبت به گندزداها کمتر است تا موجب آسیب به بافت ها نشود. از دیگر تفاوت های این دو مورد باید به  سمیت کمتر ضد عفونی کننده ها نسبت به گندزداها اشاره کرد.

12

مواد گندزدا و ضد عفونی کننده  گیدادز شامل سه محصول با کارایی همه جانبه هستند. محلول های ضد عفونی کننده  کواتز ام، اوکسی دبیلیو و اوکسی بی با درصد مواد موثر متفاوت می توانند هرنوع سطوحی را ضدعفونی و پاکسازی کنند. علاوه بر این می توانید برای ضد عفونی کردن دست کارکنان از ضدعفونی کننده دست کارخانه در رقت های استاندارد استفاده کنید. چرا که تعداد زیاد کارکنان و افراد در چنین محیط های موجب می شود تا نیاز به حجم زیادی ضد عفونی باشد. می توانید برای تهیه انواع ضد عفونی کننده کارخانجات و همینطور ضدعفونی کننده دست کارخانه در حجم 20لیتری با  گیدادز تماس بگیرید.