به گزارش افکارنیوز،

به طور کلی کسانی که به دنبال ساخت وب سایت و همچنین کسب و کار خود هستند باید در وهلۀ اول دامنه مورد نظر خود را ثبت نمایند تا پس از ثبت دامین و تأیید نهایی اقدام به تنظیم DNS کنند، لازم به ذکر است که در انتخاب دامین باید دقت لازم را داشته باشید چرا که هر چقدر نام انتخابی شما در زمان ثبت دامنه یونیک و منحصر به فرد باشد شانس بیشتری برای رسیدن به موفقیت خواهید داشت و به عنوان اولین قدم که در اختیار داشتن وب سایت می‌باشد باید قدم محکمی نسبت به سایر رقبا برداشته شود تا پس از اینکه نام شما در میان رقبا دیده شد بر سر زبان‌ها بیفتید، بنابراین زمانی که نسبت به خرید دامنه اقدام می‌کنید باید این موضوع را مد لحاظ قرار دهید که قرار است در آینده نام شما برند شود! خرید دامین مهم‌ترین رکن اساسی قبل از طراحی سایت می‌باشد که باید دقت بسیار بالایی بر روی انتخاب برند خود داشته باشید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص domain و اطلاع از نکات ثبت آن با ما همراه باشید.

ثبت دامنه آی آر و دات کام

نحوه ثبت دامنه.ir

بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا خود به ثبت دامنه آی آر بپردازند و نام‌های مختلف را به منظور وجود یا عدم وجود بررسی نمایند، البته زمانی که در اندیشۀ ثبت DOMAIN هستید باید نام انتخابی شما منحصر به فرد و خاص باشد تا علاوه بر مفهومی بودن در ذهن کاربر به جا بماند که در ادامه می‌توانیم در این زمینه شما را یاری کنیم، زمانی که تصمیم به ثبت Domain داشته باشید بهتر است موارد زیر را به خاطر بسپارید که عبارت است از:

 • سعی کنید Domain خود را کوتاه کنید.
 • اگر از قبل برند شما مشخص شده است نام همان برند را قرار دهید به عنوان مثال اگر از قبل در زمینه لوازم خانگی یا برندی مانند سامسونگ برای شما به ثبت رسیده باشد بهتر است که همان نام سامسونگ دامنه شما باشد که این شرکت عیناً همین کار را انجام داده است.
 • اگر حوزه فعالیت شما در داخل کشور بوده بهتر است که پسوند سایت شما .ir باشد البته می‌توانید به ثبت دامنه دات کام بدون ایجاد مشکلی بپردازید.
 •  نوشتن و تایپ نام سایت باید آسان باشد.
 • اگر در یک منطقه خاصی فعالیت می‌کنید بهتر است منطقه جغرافیایی خود را در نام domain بیان کنید.
 • نام سایت باید به طوری باشد که خواننده از همان ابتدا آن را در ذهن خود بگنجاند.
 • حتماً در خصوص نام سایت خود قبل از انتخاب تحقیق داشته باشید.
 • برای اینکه رقبا شبیه نام سایت شما domain خریداری نکنند بهتر است که برای جلوگیری از این کار دامنه‌های نزدیک به نام سایت خود را خریداری کنید تا افراد دیگر از برند شما سو استفاده نکنند.
 • اگر یکسال از زمان ثبت دامین گذشته باشد جهت تمدید نام وب سایت باید اقدامات لازم به عمل آید، گرچه شرکت‌های بزرگ همیشه یک الی دو ماه قبل از اتمام قرار داد به شما خبر خواهند می‌دهند.
 • اگر قصد داشته باشید در آینده بر روی دامنۀ خود تبلیغات گوگلی انجام دهید باید این موضوع را بدانید که انجام این کار بر روی دامنه‌های .ir ممکن نیست، بنابراین در زمان خرید دامنه می‌توانید در کنار .ir دامنه .com هم خریداری کنید تا با استفاده از آن بتوانید تبلیغات گوگلی انجام دهید.
 • در زمان انتخاب از اعداد و خط تیره استفاده نکنید.
 • اگر از خط تیره در نام وب سایت استفاده کنید ممکن است موتورهای جست و جو نام DOMAIN شما را به عنوان اسپم شناسایی کنند، اما اگر قصد دارید چنین دامنه‌ای را انتخاب کنید حدالامکان از یک خط تیره استفاده نمایید.
 • سعی کنید در هنگام انتخاب نام مورد نظر از کلمات کلیدی اصلی استفاده نمایید چرا که از لحاظ سئو و بهینه سازی و همچنین برند سازی به موفقیت بزرگی دست پیدا می‌کنید.
 • نام وب سایت باید پر مفهوم و کوتاه باشد؛ یعنی زمانی که کاربر نام وب سایت شما را مشاهده می‌کند خدمات سایت را متوجه شده و بر روی آن کلیک کند.

2

 

نحوه ثبت دامنه.ir

نتیجه گیری نهایی جهت خرید domain

هنگام خرید هاست و زمانی که یک نام را برای سایت خود در نظر می‌گیرید باید این موضوع را بدانید که نام انتخابی به عنوان هویت شما شناخته می‌شود و قرار است در آینده برند اصلی شما در کسب و کار باشد، بنابراین در وهله اول باید دقت لازم جهت خریداری نام برند داشته باشید، شایان ذکر است که با توجه به موارد گفته شده بالا نام سایت شما باید کوتاه و روان باشد به طوری که اگر فردی برای بار اول وارد وب سایت شما شد زمانی که از آن خارج شده باشد نام برند شما در ذهن فرد ماندگار شود، گرچه انجام این کار بسته به خدمات و محتوای تولید شده می‌باشد، هرچقدر خدمات و محتوای منتشر شده بیشتر و جذاب باشد مخاطبان بیشتری جذب شما خواهند شد.

3

نتیجه گیری نهایی جهت خرید domain

زمانی که در اندیشه یک نام به منظور برند سازی می‌گردید در ابتدا باید تحقیقات خود را آغاز کنید چون ممکن است این نام توسط فرد دیگری انتخاب شده باشد یا حتی نزدیک به آن باشد در این صورت آن سایت می‌تواند مدعی شود که شما از نام آن‌ها برای دیده شدن استفاده کردید که اگر به صورت سهوی این اتفاق افتاده باشد باز هم خوشایند نخواهد بود، بنابراین یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در زمان انتخاب نام سایت اهمیت دارد همین موضوع یونیک و منحصر به فرد بودن نام است که با انجام این کار سئو و بهینه سازی راحت‌تر از حالت عادی خواهد بود.

برای ثبت دامنه آی آر و دامنه‌های بین‌المللی توصیه می‌کنیم از وب‌سایت شرکت فراسو سامانه پاسارگاد اقدام کنید و دامنه موردنظرتان را ثبت کنید. خرید دامنه کار بسیار آسانی است و می‌توانید در چند دقیقه دامین موردنظرتان را خریداری کنید. برای شروع می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.faraso.org/domains