ناگفته های مشاوره خانواده

در این مقاله به تمامی سوالاتی که ممکن است قبل از مراجعه به مشاوره خانواده داشته باشید، پاسخ داده شده است. در صورتی که به تصمیم خود برای مراجعه به مشاور خانواده شک دارید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود.

برخی سوالات هستند که معمولا ذهن افراد را قبل از مراجعه به مشاور خانواده با خود درگیر می کنند. اگر می خواهید یکبار برای همیشه به این سوالات پاسخ دهید با ما در مرور این مقاله همراه شوید.

آیا شما به دنبال مشاوره خانواده هستید؟

آیا واقعا به  مشاوره خانواده نیاز دارید؟

چگونه خدمات مشاوره خانواده در تهران به شما در ارتقا سطح کیفی زندگی کمک می کند؟

آیا واقعا مشاوره موثر است؟

آیا مشاوره ارزش هزینه کردن را دارد؟

مشاوره خانواده چقدر هزینه دارد؟

آیا مشاوره خانواده توسط دکتر روانشناس انجام می شود؟

دکتر روانشناس در تهران و سایر شهرها مشاوره خانواده را انجام می دهد

شاید این سئوال برای شما پیش آمده باشد که برای انجام مشاوره در تهران یا سایر شهرها چه تحصیلات و یا مدرکی لازم است. مشاوره خانواده توسط دکتر روانشناس یا مشاوره انجام می شود. مشاوره بر خلاف باورهای رایج به دانش، مهارت و تسلط زیادی نیاز دارد.

مشکلات به ظاهر کم اهمیت، در بافت یک خانواده می توانند آسیب زا تر از سایر موقعیت ها باشند. بنابراین حل و فصل این مشکلات نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. به همین علت توصیه می شود برای دریافت مشاوره خانواده و حل مشکلات به دکتر روانشناس در تهران مراجعه کنید تا با خیال راحت مشکلات شما بررسی و حل شوند.

بدون شک به خدمات مشاوره خانواده اهمیت می دهید

شما بدون شک به سلامتی خود اهمیت می دهید. همواره به دنبال شناسایی بهترین دکتر روانشاس در تهران هستید. تا در صورت نیاز بتواند به شما در حفظ سلامتی تان کمک کند. بسیاری از ما فلسفه داشتن پزشک خانواده را پذیرفته ایم. دارایی های با ارزشمان را نیز بیمه می کنیم و به دنبال بهترین بیمه ها با بهترین خدمات هستیم. اما در خصوص با ارزش ترین سرمایه خود یعنی خانواده با شک و تردید برخورد می کنیم.

اهمیت مشاوره خانواده

نیازی به مشاوره خانواده برای مشکلات ساده نیست!

مشکلات در هر زندگی پیش می آیند و به مرور زمان حل می شوند. نیازی نیست برای هر مشکل ساده ای از خدمات مشاوره خانواده استفاده نمود. برخی مشکلات برای زندگی در شهر بزرگی همچون تهران با این حجم از مشغله کاری عادی است. جای نگرانی ندارد. این توجیهی بسیار خطرناک است. و اغلب مانع استفاده افراد از خدمات مشاوره خانواده می شود.

اول این که تعریف مشکل ساده، قابل حل و یا مشکل پیچیده بر عهده دکتر روانشناس است. بسیار دشوار است که ما بتوانیم به درستی این مسئله را ارزیابی کنیم. دوم این که بسیاری از مسائل ساده به مرور زمان تبدیل به مشکلات و مسائل بزرگتر می شوند. بنابراین بهتر است به موقع برای حل مشکلات اقدام کنیم. یک دکتر روانشناس در این زمینه می تواند کمک بزرگی باشد.

چه وقت به مشاوره نیاز پیدا می کنیم؟

مقالات متعددی منتشر شده است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید کی به کمک یک مشاور خانواده نیاز دارید. مطالعه این مقالات می تواند بسیار مفید باشد. توصیه می شود در موارد زیر حتما به یک دکتر روانشناس در تهران مراجعه نمایید:

  • قبل از ازدواج
  • در صورت ازدواج مجدد پس از سابقه جدایی
  • تصمیم به جدایی
  • مشکلات هیجانی
  • اعتیادهای رفتاری
  • تصمیم به فرزند دار شدن
  • مشکلات رفتاری فرزند
  • احساس تنهایی
  • تعارض زناشویی
  • مشکلات در روابط جنسی

در کل توصیه می شود هر موقع که احساس کردید تعادل خانواده به هم خورده، از خدمات مشاوره خانواده استفاده نمایید.

مشکل جدی تر از آن است که با مشاوره خانواده حل شود!

در مقابل کسانی که تصور می کنند مشکلات پیش پا افتاده ای دارند و نیازی نیست که از خدمات مشاوره خانواده در تهران استفاده نمایید، کسانی هستند که تصور می کنند مشکلاتشان پیچیده تر از آن است که حتی یک مشاور خانواده بتواند حلش کند.

این که مشکل شما قابل حل است یا نه وابستگی زیادی به این مسئله دارد که تا چه حد تصمیم شما برای حل شدن مسئله جدی است. همچنین میزان همکاری شما با مشاور خانواده نیز اهمیت دارد. در واقع این شما هستید که مشکلاتتان را حل می کنید. مشاور خانواده به شما کمک می کند تا تصمیم درستی بگیرید. بنابراین شانس داشتن یک زندگی شاد و یک خانواده سالم را با این توجیه از بین نبریم.

دکتر رواشناس  در تهران چگونه با مشاوره خانواده به ما کمک می کند؟

خدمات مشاوره خانواده در تهران یا هر شهر دیگری به شما کمک می کند تا مشکل را به درستی شناسایی کنید. شاید عجیب به نظر برسد ولی اغلب مواقع مشکلات اصلی آن چیزی نیستند که خانواده تصور می کند. ممکن است در جلسات اول مشاوره از شما خواسته شود تا بیشتر در خصوص مشکلات صحبت کنید. یا اینکه توضیحات بیشتری ارائه کنید. شما به یک دکتر رواشناس حرفه ای مراجعه کرده اید و این اصول یک مشاوره حرفه ای است.

ریش سفیدان فامیل یا مشاوره خانواده تخصصی

برخی دلایل ممکن است مانع بهره مندی شما از خدمات مشاوره خانواده شود. جایگزین نمودن مشاور خانواده با ریش سفیدان فامیل یکی از این دلائل است. فقط کافی است یکبار به مشاور خانواده مراجعه کنید. آنگاه متوجه می شوید مشاور، یک فرد متخصص در زمینه خانواده است. او تخصص و تجربه کافی را برای کمک به شما دارد. حتی اگر جوان تر از ریش سفیدان فامیل باشد!

هزینه مشاوره شما را نگران می کند؟!

بسیاری از افراد عنوان می کنند به دلیل هزینه های بالای مشاوره خانواده در تهران یا سایر شهرهای بزرگ از این خدمات بهره مند نمی شوند. این که هزینه مشاوره خانواده در تهران چقدر است، بستگی به مشکل و تعداد جلسات مشاوره ای دارد که شما نیاز دارید. اما در کل باید بدانید مشاوره خانواده در مراکز تخصصی و توسط دکتر روانشناس با هزینه معقول ارائه می شود. مشاوره دارای تعرفه مشخصی است که با نظارت از سوی مراجع ذیصلاح انجام می شود.

مشاوره خانواده و مراجعه به مراکز مشاوره

برخی افراد اذعان دارند به اهمیت و تاثیرگذاری مشاوره خانواده یا هر شهر دیگری واقف هستند. اما وقت کافی را برای مراجعه به مشاور ندارند. تغییر برنامه های روزانه برای مراجعه به مشاور، انتظارهای طولانی برای مراجعه، ترافیک، زمان رفت و آمد، حتی احتمال ابتلا به کرونا و ... همه دلایلی است که ممکن است در ذهن داشته باشیم.

امروزه مشاوران خانواده، برای رفاه مراجعه کنندگان، امکان ارائه انواع مشاوره آنلاین از جمله مشاوره خانواده آنلاین را فراهم آورده اند. در صورتی که احساس می کنید به خدمات تخصصی مشاوره خانواده نیاز دارید، می توانید از خدمات آنلاین استفاده نمایید.

حساسیت انتخاب مشاوره را همواره در نظر داشته باشید

اهمیت زیادی دارد که یک دکتر روانشناس زبده و با تجربه را برای مشاوره خانواده انتخاب کنید. مشاوره خانواده یک درمان علمی است و نیاز به تخصص بالایی دارد. به همین دلیل توصیه می شود زمان کافی را برای شناسایی یک فرد قابل اعتماد و معتبر صرف کنید.

تمامی مزایای گفته برای مشاوره خانواده، زمانی صادق است که به یک مشاور خانواده خوب و متبحر مراجعه کنید.