به گزارش افکارنیوز،

 

رانندگان تاکسی جز آن دسته از شاغلین در جامعه هستند که باید در تمام ایام سال برای تهیه خرج خانواده خود عمر خود را پشت فرمان های ماشین سپری کنند.

در کره‌ی خاکی حمل‌ونقل به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بازوهای یک جامعه به شمار می رود که هرروز با پیشرفت علم و فنّاوری وسایل جدیدی برای جابجا شدن در خدمت انسان‌ها تولید می‌شود.

از سوی دیگر با پیشرفت علم، جمعیت انسان ها در یک جامعه بالا می رود و این امر باعث سخت شدن کارهه در جامعه بخصوص در حمل و نقل می شود.

در جامعه امروز شغل‌هایی وجود دارد که بعضی از اوقات بسیار طاقت‌فرسا و افرادی که با این شغل‌ها ارتباط دارند، زندگی سختی را سپری می‌کنند.

راننده تاکسی یکی از این شغل‌ها است،تاکسی در  ایران یکی از ارکان مهم حمل‌ونقل به شمار می‌رود و اگر حمل‌ونقل عمومی روزی متوقف شوند شاهد شلوغ شدن خیابان‌ها هستیم و این یعنی فاجعه در یک جامعه.

در این گزارش قسمتی از مشکلات رانندگان تاکسی و صحبت های مسولان شهر به متن کشیده شده است که در ادامه می‌خوانید:

رئیس شورای اسلامی شهر برازجان در گفتگو با خبرنگار "ناصرون "اعلام کرد: افزایش کرایه‌های تاکسی ها در جلسه شورا تصویب شده است و بر این اساس کرایه تاکسی‌ بین 10 تا 20 درصد افزایش می یابد.

 

 

مرتضی نیکجو درباره افزایش کرایه تاکسی اظهار داشت: نرخ افزایش کرایه‌ها جهت تایید نهایی به فرمانداری تحویل داده شده است و باید تا تایید نهایی از سوی فرمانداری تاکسی ها هیچ افزایش قیمتی نداشته باشند.

 

وی یادآور شد: همه کورس کرایه های تاکسی در شهر برازجان معمولا و به طور متعارف 1000ریال افزایش نرخ داشته ایم.

 

همچنین رییس تاکسیرانی شهر برازجان درباره وضعیت فعلی تاکسی در شهر برازجان اضافه کرد: تاکسی های شهر برازجان در طول یک سال گذشته پیشرفت خوبی داشته اند و اغلب تاکسی ها  در حال فعالیت در سطح شهر می باشند.

سید کاظم شهبازی همچنین با اشاره به خدماتی که تاکسی ها باید به شهروندان ارئه بدهند افزود: رانندگان تاکسی باید با خوش اخلاقی تمام با مسافران خود برخورد داشته باشند و الان ما هم در ایام تابستان هستیم باید کلیه تاکسی ها در مسیر کولر ماشین را برای مسافران روشن کنند و فقط در صورتی که آن ماشین نقص فنی داشته باشد که راننده موظف است هرچه سریعتر این مشکل را برطرف کند.

 

وی درباره نحوه شکایات از تاکسی ها  تصریح کرد: ما در سطح شهر مسول نظارت و بازرسی بر روی تاکسی ها داریم، اگر مسافری از تاکسی خاصی معترض بود می توانند با مراجعه به بازرسی سیار در سطح شهر یا خود تاکسیرانی شکایت خود را اعلام کند.

 

شهبازی همچنین درباره فعالیت خودرو های شخصی بیان داشت: ما در طول هر هفته سه بار به طور جدی همراه با مامور راهنمایی و رانندگی با رانندگان خودروهای شخصی که در سطح شهر مسافرکشی می کنند جریمه  و برخورد می کنیم که این امر باعث شده است تا مسافرکشان شخصی کم تر از قبل بشوند.

یکی  از شهروندان درباره وضعیت تاکسی های شهر برازجان بیان کرد: در حال حاضر هنوز بعضی از خیابان های شهر برازجان، از تاکسی محروم هستند و شهروندان زیادی هستند که برای آمدن به سطح شهر از تاکسی تلفنی ها استفاده می کند.

 

این شهروند همچنین درباره وضعیت ماشین های تاکسی در سطح شهر خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از تاکسی ها از وضعیت بهداشتی مطلوبی برخوردار نیستند و صندلی های آنان شرایط خوبی ندارند که باید به این مسئله هم رسیدگی شود.

 

یکی دیگر از شهروندان درباره وضعیت تاکسی در شهر برازجان اضافه کرد: در ناوگان عمومی شهر برازجان بخصوص تاکسی که بیشترین استفاده را در شهر برازجان دارد  فرهنگ سازی عمومی در این مکان ها خیلی کم انجام می شود، رانندگان تاکسی یا مسولان تاکسیرانی باید برای ترویج فرهنگ در سطح شهر از تاکسی ها استفاده زیادی کنند.

یکی از رانندگان تاکسی هم بیان کرد: در حال حاضر در سطح شهر با مشکل بزرگ ترافیک مواجعه هستیم بخصوص در ساعات شلوغی واقعا در جایگاه های مخصوص تاکسی مشکل توقف داریم.

 

وی درباره یکی دیگر مشکل تاکسی ها اضافه کرد: رانندگان تاکسی باید هر چند ماه یکبار با خرج امروزه باید جلوبندی ماشین را بخاطر نامطلوب بودن خیابان های شهر به دلیل وجود فراوان سرعت گیر ها درست کنند که این سرعت گیرها دشمنی برای ماشین های ما و چهره خوبی برای شهر ندارد