به گزارش افکارنیوز،

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی جزئیاتی درباره مذاکره لبنان و رژیم صهیونیستی در خصوص تعیین مرز‌های دریایی منتشر کرد.

بنا بر اعلام رسانه‌ها، یودی ادیری، مدیر کل وزارت انرژی رژیم صهیونیستی، ریاست گروه صهیونیستی برای مذاکرات با مقامات لبنان درباره مرز‌های دریایی را بر عهده خواهد داشت.

این مذاکرات قرار است چهارشنبه آینده در پایگاه یونیفل (نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان) در شهر «ناقوره» در جنوب لبنان برگزار شود.

گروه رژیم صهیونیستی متشکل از اعضای زیر هستند: موره هالوتص، رئیس ستاد کارکنان وزارت انرژی، «آویو آیاش»، مشاور بین‌المللی وزیر انرژی، «رویون آزر»، مشاور سیاسی نخست وزیر، «آلون بار»، رئیس امور سیاسی وزارت خارجه و ژنرال «اورن سیتر»، رئیس بخش راهبردی ارتش رژیم صهیونیستی.

میشل عون، رئیس جمهور لبنان، پیشتر از تشکیل هیئتی لبنانی برای گفتگو با رژیم صهیونیستی در زمینه تعیین مرز‌های دریایی خبر داده بود. این هیئت به ریاست «وسام شباط»، مدیر کل بخش سوخت وزارت انرژی لبنان، خواهد بود و اعضایی از ارتش لبنان و همچنان مشاوران و دیپلمات‌هایی از وزارت خارجه نیز در این هیئت لبنانی حضور دارند.

بر اساس گزارش شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا، نیز در این نشست با هدف میانجی‌گری حضور خواهد داشت.

مقامات لبنانی گفته‌اند اگر چه آن‌ها در همان اتاقی که صهیونیست‌ها حضور دارند، حاضرند، قصدی برای گفتگوی مستقیم با آن‌ها نداشته و از نمایندگان آمریکا و سازمان ملل خواهند خواست تا پیامشان را به طرف صهیونیستی منتقل کنند.