به گزارش افکارنیوز،

 در حالی که یک روز از اجرای توافق آتش‌بس میان دو طرف درگیر در منطقه مورد مناقشه « قره باغ کوهستانی» می‌گذرد، جمهوری آذر‌بایجان از حمله نیرو‌های ارمنی به شهر «گنجه» خبر داده است. 

به نوشته خبر‌گزاری فرانسه، جمهوری آذربایجان مدعی شده که نیروهای ارمنی شهر گنجه، دومین شهر بزرگ این کشور را گلوله‌باران کرده‌ و در پی این حمله هفت نفر کشته شده‌اند. 

بامداد روز گذشته بود که وزیر خارجه روسیه با اعلام خبر توافق ایروان و باکو برای توقف درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ، گفت این آتش‌بس از ظهر روز دهم اکتبر (روز شنبه) آغاز خواهد شد.

درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۴ روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهرها کشیده شده است.

دو طرف طی این مدت یکدیگر را به نقض قوانین بین‌الملل، استفاده از عناصر مزدور و تروریست و حمله به مناطق مسکونی متهم کرده‌اند. 

در این مدت برخی کشورها همچنین خواهان آتش‌بس بوده‌اند. جمهوری آذربایجان نیز اجرای بی‌قید و شرط قطعنامه‌های چهارگانه سازمان ملل در مورد قره‌باغ را مقدمه گفت‌وگوها و آتش‌بس اعلام کرده است.