به گزارش افکارنیوز،

  روزنامه صهیونیستی معاریو، در گزارشی ذوق زدگی خود را از سخنان اخیر بندر بن سلطان دبیر سابق شورای امنیت ملی سعودی و سفیر این کشور در آمریکا نشان داد.

بندر بن سلطان به تازگی در گفتگو با العربیه ادعا کرده که پیشرفت در حل مسئله فلسطین با توجه به وجود رهبران ناسپاس و بی‌وفای کنونی آن، بسیار دشوار خواهد بود!

وی مدعی شد: عدم وفاداری رهبران فلسطین که اکنون آن را با صدا و تصویر مشاهده کرده‌ایم، تأثیری در علقه ما به آرمان مردم فلسطین نخواهد داشت، اما با این وجود اعتماد به آنها دشوار است و با حضور آنها دیگر سخت است کاری برای فلسطین انجام دهیم.

وی همچنین گفته است که «برخی کشورهای منطقه مانند ایران و ترکیه اعلام کرده اند که به آرمان فلسطین خدمت می‌کنند و قضیه فلسطین برای آنها اولویت دارد و رهبران فلسطین اکنون تهران و آنکارا را مهم‌تر از ریاض، کویت، ابوظبی، عمان، مسقط، قاهره و منامه می‌دانند».

بندر بن سلطان همچنین گفت: ما در یک دوره متفاوت زندگی می‌کنیم و وظیفه رهبران و حاکمان ما حفظ امنیت ملی، منافع اقتصادی و اجتماعی مردم ما و رفاه آنها است و ما در دریای مواج اطراف خود زندگی می‌کنیم و وظیفه مردم ما است که وضعیتی را که در آن قرار داریم حفظ کنند.

در خصوص همین سخنان بندر بن سلطان، روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت که بسیاری از صهیونیستها این سخنان را همسو با تفکرات  می دانند.

 این روزنامه نوشت: سخنان بندر بن سلطان بیانگر آن است که عربستان در برابر ایران، نیاز دارد به آغوش اسرائیلی ها پناه ببرد. رژیم های عربی از سالها قبل به صورت پنهانی در گوش اسرائیلی ها زمزمه می کنند اما زمان علنی کردن آن فرا رسیده است.