به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین ، هنگام بازدید از سپاه تفنگداران دریایی در شهر «چائوژو» در استان جنوبی «گوانگدونگ» از سربازان ارتش آزادیبخش خلق خواست «وضعیت آماده باش خود را حفظ کنند و تمام ذهن و انرژی خود را جهت آماده سازی برای جنگ بگذارند.»

تنش میان واشنگتن و پکن در حالی ادامه دارد که آمریکا به عملیات نظامی خود در دریای مورد مناقشه جنوبی چین ادامه می‌دهد، روابط خود را با تایوان توسعه می‌دهد و چین را متهم می‌کند که مسئول شیوع جهانی ویروس کروناست.

در جدیدترین تحولات منطقه، پکن، واشنگتن را به دلیل ورود ناوشکن «جان اس مک کین» به نزدیکی جزایر پارسل در دریای مورد اختلاف جنوبی چین، محکوم کرد.

در همین حال، آمریکا از تایوان خواست تا ظرفیت‌های نظامی خود را برای محافظت علیه حمله احتمالی چین تقویت کند، زیرا که پکن ظرف مدت ۱۰ تا ۱۵ سال به توانایی حمله به تایوان خواهد رسید.

چین سالهاست که درگیر اختلافات دریایی با سایر کشور‌های ساحلی در دریای جنوبی چین شده و اکنون حضور نظامی آمریکا در این منطقه به این اختلافات دامن زده است. در مقابل و در پاسخ به این حضور آمریکا، چین نیز درماه‌های اخیر مانور‌های نظامی گسترده‌ای در این منطقه انجام داده است.