به گزارش افکارنیوز،

 بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه هنگام تصویب توافق صلح با امارات در کنست این رژیم تلاش داشت مزایای این توافق با رژیم‌های عربی را شرح دهد و تأکید کند که بندهای محرمانه‌ای در توافق با بحرین و امارات وجود ندارد.

 نتانیاهو این صحبت‌ها را بعد از اینکه کمیته امنیت و روابط خارجی در کنست از وی خواستار افشای بندهای محرمانه توافق‌های مذکور شد، مطرح کرد.

مقامات ارشد صهیونیست گفتند: نمی‌توان باور کرد که امارات و بحرین یک توافقنامه مجانی را با اسرائیل بدون اینکه هیچ امتیازی به آنها تعلق بگیرد امضا کرده‌اند، هیچ‌کس نمی‌تواند این را باور کند؛ اما وضعیت جهان عرب این روزها همین‌گونه است.

مسئولان رژیم صهیونیستی معتقدند که امارات در ازای این توافق قصد دستیابی به سلاح‌های پیشرفته آمریکا از جمله جنگنده‌های اف 35 را دارد و این موضوع موجب نگرانی در میان صهیونیست‌ها شده است. آنها می‌گویند که این از جمله بندهای محرمانه توافق عادی‌سازی است و همچنین ممکن است که نتانیاهو وعده توقف شهرک‌سازی‌ها را داده باشد؛ اما پنجشنبه گذشته پس از اعلام موافقت مسئولان صهیونیست برای گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری و ساخت واحدهای مسکونی جدید در این منطقه مشخص شد که ادعای رژیم‌های عربی در خصوص لغو یا دست‌کم توقف طرح الحاق کرانه باختری و شهرک‌سازی‌ها در ازای توافق سازش با رژیم صهیونیستی کاملاً دروغ بوده است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو تلاش داشت تا مذاکرات ترسیم مرزی با لبنان را به‌عنوان یک گام مشابه در راستای عادی‌سازی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی جلوه دهد، اما تأکید کرد که حزب الله مانع این امر خواهد شد.

اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیانگر حجم اهمیت هشدارهای حزب‌الله درباره این است که تل‌آویو تلاش دارد تا مذاکرات ترسیم مرزی را از سطح فنی به سطح سیاسی بکشاند. در واقع نتانیاهو سعی داشت تا اینگونه وانمود کند که همه مردم لبنان و دولت و سیاستمداران آن مایل به سازش با تل‌آویو هستند و به‌جز حزب الله، این مقاومت لبنان است که در برابر پیوستن لبنان به اردوگاه سازشکاران ایستادگی می‌کند.

این ادعاها در حالی هست که اغلب نیروها و جریان‌های سیاسی لبنان و نیز ملت این کشور عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را صرف‌نظر از موضع حزب‌الله رد می کنند. در این میان نتانیاهو به برخی طرف‌های لبنانی همچون حزب نیروهای لبنانی به ریاست سمیر جعجع که اخیراً به‌دنبال شعله ور کردن آتش فتنه ضد مقاومت است و پیش از این در جنگ داخلی ضد فلسطینیان هم‌پیمان رژیم صهیونیستی بوده و در برابر مقاومت شکست خورد تکیه کرده است.

جالب توجه‌ترین نکته سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنست این است که وی اظهار داشت: منطقه تنها برای قدرتمندان است و ضعیفان خُرد می‌شوند. در واقع او می‌خواست بگوید که قدرت رژیم صهیونیستی کشورهای عربی را وادار کرده است در برابر آن تسلیم شوند تا اسرائیل از آنها حمایت کند.

در واقع نتانیاهو با این اظهارات رژیم‌های عربی را که به سازش با صهیونیست‌ها تن داده‌اند تحقیر کرده و آن‌ها را کشورهایی ضعیف برشمرده است که برای محافظت از خود زیر چتر اسرائیل رفتند.

این اظهارات همچنین اعتراف به توانمندی و قدرت بالای محور مقاومت و اعضای آن است که می‌توانند با استقلال و بدون تکیه به هیچ طرفی حضوری قدرتمند در منطقه داشته باشند؛ در واقع معادله‌ای که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اظهارات خود می‌خواست ترسیم کند، این بود: برای جلوگیری از ورود به دو گزینه صلح با اسرائیل یا نابود شدن باید "قدرتمند" باشید.