به گزارش افکارنیوز،

وزیر خارجه آمریکا باز هم مدعی دفاع از دموکراسی و آزادی بیان در کشور ونزوئلا شد.

مایک پمپئو روز سه شنبه در پیامی در حساب توئیتری خود آورد: وقتی رژیم (ونزوئلا) به صورت نظامند شهروندان و نهاد‌های دموکراتیک خود را هدف حمله قرار می‌دهد، در ونزوئلا انتخابات آزاد و عادلانه‌ای وجود ندارد. در نشست سازمان کشور‌های آمریکایی (OAS) تلاش‌های خود با شرکایمان در این نیمکره را برای بازگرداندن دموکراسی به ونزوئلا مضاعف خواهیم کرد.

وزیر خارجه آمریکا چندی پیش با اعلام خبر تحریم رئیس جمهور ونزوئلا مدعی شد نزدیک به دو سال مقامات تهران برای خنثی سازی تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل با رژیم نامشروع ونزوئلا همکاری کردند. پمپئو گفت نیکلاس مادورو به دلیل تقویت روابط با ایران تحت تحریم قرار می‌گیرد.

دولت آمریکا از سال ۲۰۱۸ به این سو و به دنبال پیروزی مجدد نیکلاس مادورو در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، با غیر قانونی خواندن این انتخابات، رهبر مخالفان این کشور را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا به رسمیت شناخت.

پس از آن آمریکا از هیچ تلاشی برای بر هم زدن آرامش و ثبات در ونزوئلا مضایقه نکرد و از طراحی کودتا گرفته تا حمایت از مخالفان و وضع تحریم‌های غیرانسانی از هیچ اقدامی در مسیر براندازی دولت مشروع مادور فروگذار نکرد.