نتایج نظرسنجی های کلی در خصوص میزان حمایت از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکایت از آن دارد که در حال حاضر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات ۵۱.۳ درصد آرا و «دونالد ترامپ » نامزد حزب جمهوریخواه ۴۲.۳ درصد آرا را در اختیار دارند.

بدین ترتیب میزان اختلاف آرای دو نامزد در کل آمریکا به صورت کلی ۹ درصد است اما در نظرسنجی هایی که از تاریخ ۱۲ تا ۱۶ اکتبر از سوی رسانه های مختلف انجام شده، این اختلاف آرا متفاوت است.

در نظرسنجی IBD و TIPP میزان اختلاف آراء دو نامزد ۷ درصد به نفع بایدن است. در نظرسنجی اکونومیست و موسسه یوگاور اختلاف دو نامزد ۱۰ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی پایگاه خبری هیل و موسسه «هریس ایکس» اختلاف دو نامزد ۷ درصد به نفع بایدن است. در نظرسنجی رویترز و موسسه Ipsos اختلاف دو نامزد ۱۰ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی وال استریت ژورنال و ان بی سی نیوز اختلاف آرا ۱۱ درصد به نفع نامزد حزب دموکرات است. در نظرسنجی ان پی آر، پی بی اس و ماریست اختلاف دو نامزد ۱۱ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی موسسه راسموسن اختلاف دو نامزد ۵ درصد به نف نامزد حزب دموکرات اعلام شده است. در نظرسنجی JTN و موسسه تحقیقاتی RMG اختلاف بایدن و ترامپ ۸ درصد به نفع بایدن است.

در نظرسنجی موسسه USC Dornsife اختلاف نامزدهای دو حزب ۱۲ درصد به نفع نامزد حزب دموکرات یعنی جو بایدن اعلام شده است.