آتش به جان آمریکا افتاده است، آتشی از خشم و کینه که شعله آن زمان زیادی است روشن شده است. اگر هر انسانی در سطح جهان مناظره های انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن را مشاهده کرده باشد متوجه می شود که چگونه این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شکل بی ادبانه به تحقیر یکدیگر پرداختند.

به گزارش افکارنیوز، در مناظره های انتخاباتی جو بایدن و ترامپ ، هر دو نفر ماندد کودکی سرکش و لجوج که با هم دعوا می کنند و گیس یکدیگر را می کشند چنین مناظره ای را در چشم جهانیان اجرا کردند تا به تعبیر خود رسانه ها و تحلیگران غربیآبروریزی برای آمریکا باشد.

از سوی دیگر تا چندی پیش تظاهرات رنگین پوستان در آمریکا برای تبعیض نژادی کار را برای ترامپ و دولتش سخت کرده بود تا و نشان داد کشوری که دم از دموکراسی می زند ذره ای به حقوق مردم اهمیت نمی دهد.

کرونا نیز بدجور آمریکایی ها را زمین گیر کرده تا جایی که بیشترین تعداد مبتلا و آمار مرگ و میر در کرونا را آمریکا دارد و همین موضوع نیز باعث خشم مردم آمریکا شده که چرا دولتمردان این کشور اینگونه عمل می کنند.

حالا خبر رسیده در فاصله یک هفته ای به انتخابات آمریکا آتش به صندوق های انتخاباتی هم رسیده است. هفته پیش بود که رسانه های آمریکایی خبر دادند که در یکی از صندوق‌های اخذ رأی در ایالت کالیفرنیا آتش زده شده و حالا خبر می رسد دیروز خبر دادند، روز گذشته نیز یکی دیگر از صندوق‌های رأی‌گیری در «بوستون» ایالت ماساچوست به آتش کشیده شد.

همچنین یک مرد اهل بوستون مرکز ایالت «ماساچوست» نیز به گمان استفاده از یک وسیله آتش‌زا برای آتش زدن یک صندوق رأی بازداشت شد.

به دنبال وقوع این حادثه، مقام‌های ایالتی خواستار تشدید تدابیر امنیتی برای محافظت از صندوق‌های رأی‌ شدند.

جزییات آتش سوزی جدید صندوق رای گیری در آمریکا نشان می دهد که این آتش‌سوزی حدود ساعت ۰۴:۰۰ صبح یکشنبه به وقت محلی زمانی کشف شد که دودی از اطراف صندوق متعلق به رأی‌گیری زودهنگام انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به هوا برخاست و آتش‌نشان‌ها برای مهار آتش‌، به داخل صندوق آب ریختند.

بار اول نیز آمریکایی ها در 29 مهرماه بود که اعلام کردند در لس آنجلس صندوق رای گیری آتش زده شده و به نظر می رسد این آتش سوزی ها عمدی باشد.

آمریکا برای هر گونه مقابله با هرج و مرج دستور آماده باش نظامی داده زیرا اخبار رسیده حکایت از آن دارد که خرید اسلحه توسط مردم آمریکا شدت گرفته است.

روزنامه آمریکایی یو‌.اس.ای تودی گزارش داده که  آمریکایی از احتمال خشونت که به گفته کارشناسان ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری امسال اتفاق بیفتد، ترسیده‌اند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند خشونت‌های پراکنده، بدترین وضعیتی است که ایالات متحده می‌تواند در روز انتخابات تجربه کند.

یو‌.اس.ای تودی در ادامه می نویسد: آمریکایی‌هایی به طور بی‌سابقه‌ای در حال خرید اسلحه و مهمات هستند. خیلی‌ها از ترس بنرهای تبلیغاتی نامزدهای مورد حمایت خود را از اطراف خانه‌هایشان جمع‌ می‌کنند تا در صورت پیروزی نامزد دیگر احتمال حمله به آنها کاهش یابد.

جالب تر اینکه به گفته خود رسانه های آمریکایی برخی آمریکایی ها هم در حال فرار به مناطق دور افتاده یا پناهگاه‌های خصوصی هستند.