​ نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا ، اقدامات کریستوفر کربز، رئیس سابق آژانس امنیت سایبری آمریکا را که دیروز به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از سمت خود اخراج شد، ستود و اظهار کرد او به دلیل گفتن حقایق در مورد ادعای ترامپ در خصوص تقلب گسترده در انتخابات اخراج شد.

پلوسی در توئیتی نوشت: کریستوفر کربز یک متخصص امنیت سایبری بسیار قابل احترام است که برای حفاظت از انتخابات ما سخت تلاش کرد. رئیس جمهور به جای پاداش دادن به این خدمات میهن پرستانه، مدیر کربز را به دلیل فاش کردن حقایق و رد دروغ‌های انتخاباتی ترامپ اخراج کرده است.

پس از آنکه کریس کربز صحت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد، از سوی ترامپ اخراج شد.

بر این اساس، ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: بیانیه‌ای که با تازگی کریس کربز درباره امنیت انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ منتشر کرد بسیار غیردقیق بود. در انتخابات به صورت گسترده تقلب صورت گرفته بود به طوری که شاهد رای دادن افراد مرده و عدم اجازه ورود به ناظران بودیم. همچنین خرابکاری در دستگاه‌های دریافت رای که آرای من را به نام بایدن تغییر داد. تاخیر در فرآیند رای گیری و موارد بسیاری دیگر از جمله تخلفات انتخاباتی بود. از همین رو، تصدی گری کریس کربز در سمت مدیر سازمان امنیت سایبری آمریکا به پایان می‌رسد.

ترامپ در حالی کربز را از سمتش اخراج کرد که وی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود در انتخابات ریاست جمهوری به صورت گسترده تقلب صورت نگرفته است و شواهد موجود نشان می‌دهد موارد رخ داده تنها ناشی از خطای انسانی بوده است. این اعتراف مقام رسمی دولت وی باعث خشم ترامپ شده است.

رئیس جمهور آمریکا می‌گوید جو بایدن، رقیب دموکرات وی در انتخابات ریاست جمهوری تنها به دلیل تقلب گسترده موفق به پیروزی در انتخابات شده است. بایدن تاکنون ۳۰۶ رای الکترال را کسب کرده است، اما ترامپ هنوز از پذیرش شکست امتناع کرده است.