براساس گزارش سالیانه پنتاگون طی سال گذشته میلادی ۴۹۸ نظامی ارتش این کشور خودکشی کرده اند که ۳۴۴ نفر از آنها را نظامیان درحال خدمت در ارتش آمریکا تشکیل می دهند.

گزارش پنتاگون از افزایش تعداد خودکشی در میان نظامیان آمریکا نسبت به سال قبل از آن خبر می دهد که تعداد ۳۲۶ مورد خودکشی و همچنین نسبت به دو سال قبل از آن یعنی سال ۲۰۱۷ بیشتر است که طی آن ۲۸۷ نظامی آمریکایی خودکشی کرده بودند.

این گزارش تعداد خودکشی ها در میان نظامیان ذخیره و گارد ملی آمریکا طی سال گذشته را ۳۴۴ مورد اعلام کرده که به تفکیک شامل ۱۴۲ مورد خودکشی در نیروی زمینی و ۸۳ مورد در نیروی هوایی، ۷۲ مورد در نیروی دریایی و ۴۷ مورد در تفنگداران دریایی آمریکا بوده است.

گزارش وزارت دفاع آمریکا تعداد خودکشی ها در میان نیروهای ذخیره آمریکایی در سال ۲۰۱۹ را ۶۵ نفر اعلام کرده که در مقایسه با سال قبل از آن با تعداد ۸۱ خودکشی و دو سال قبل از آن (۲۰۱۷) با ۹۳ مورد خودکشی کاهش نشان می دهد.

همچنین روند خودکشی در میان گارد ملی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۹ مورد اعلام شده که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ با ۱۳۶ مورد و ۲۰۱۷ با ۱۳۳ مورد خودکشی روند کاهشی را ثبت کرده است.

 

** خودکشی و کرونا در میان نظامیان آمریکایی

از سوی دیگر، گزارش های مطبوعاتی تاکید می کند، ارتش آمریکا از جمله نهادها و بخش هایی است که در آمریکا از ویروس کرونا آسیب دیده، طوری که یکی از یگان های نظامی این کشور شاهد ۱۰ مورد خودکشی به دلیل کرونا طی سال جاری بوده است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این زمینه با انتشار گزارشی در این باره نوشت: از زمان شیوع ویروس کرونا تعداد خودکشی ها در ارتش آمریکا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

این گزارش تاکید می کند: صرف نظر از شیوع کرونا، عوامل دیگری چون فشارهای ناشی از قرنطینه، مقابله با بلایای طبیعی، مقابله با ناآرامی ها و اعتراضات مردمی از دیگر عواملی است که نظامیان آمریکایی را به شدت طی سال جاری تحت فشار قرار می دهد.

براساس این گزارش بالاترین میزان خودکشی ها در سال جاری با افزایش ۳۰ درصد در مقایسه با سال قبل از آن در میان درجه داران آمریکایی مشاهده شده است و این بدین معنی است که تعداد موارد خودکشی در میان درجه داران آمریکا از ۸۸ مورد در سال ۲۰۱۹ به ۱۱۴ مورد در سال جاری افزایش داشته که تنها ۱۰ مورد آن در یگان ۸۲ چتربازان نیروی هوایی آمریکا ثبت شده است. درحالی که سال گذشته این نیرو تنها ۴ خودکشی را در نیروهای خود ثبت کرده بود.

افزایش روند خودکشی ها در میان ارتش آمریکا باعث شده ژنرال «رایان مکارتی»، وزیر دفاع این کشور نیز به این امر اذعان کند. وی می گوید: آنچه درباره خودکشی در میان نظامیان آمریکایی قابل بیان است، اینکه نمی توان منکر آمار و ارقام شد، بالطبع نمی توان کرونا را عامل اصلی افزایش خودکشی ها دانست، اما بی ارتباط با آن هم نیست.