مرکز پخش رادیویی-تلویزیونی رژیم صهیونیستی «کان»، امروز (پنجشنبه)، از بازگشت روابط تل‌آویو و رام‌الله به حالت عادی خبر داد.

این دیدار پس از آن صورت می‌گیرد که روز سه‌شنبه، تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی از سر گرفته می‌شود.

کان در این خصوص نوشت، برای اولین بار از زمان بازگشت روابط به حالت طبیعی،‌ چند مقام تشکیلات خودگردان با مقام‌های «اسرائیلی» امروز، در رام‌الله دیدار کردند.

تشکیلات خودگردان فلسطین پس از آنکه آمریکا، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد، روابط خود با دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را متوقف کرد و هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی را به حالت تعلیق در آورد.

از سوی دیگر، منابع خبری شامگاه روز گذشته خبر دادند که تشکیلات خودگردان فلسطین سفرای خود را نیز به منامه و ابوظبی بازگردانده است. رام‌الله پس از آنکه بحرین و امارات عادی‌سازی کامل روابط خود را با تل‌‌آویو اعلام کردند، سفرای خود را از این دو کشور فراخوانده بود.

پس از بازگشت روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با تل‌آویو،‌ «احمد یوسف» از مقام‌های ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) ضمن انتقاد از برقراری مجدد هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که قصد تشکیلات خودگردان برای تحقق آشتی ملی میان گروه‌های فلسطینی، جدی نیست.