شماری از رسانه‌های آمریکایی از جمله سی ان ان و نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کردند دونالد ترامپ از زمان برگزاری انتخابات و با ادعای وقوع تقلب ، توانسته ۱۷۰ میلیون دلار از هوادارانش جمع آوری کند.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد دونالد ترامپ و کمپین وی توانسته اند بیش از ۱۷۰ میلیون دلار از زمان برگزاری انتخابات جمع آوری کنند؛ مسأله‌ای که به نوشته این شبکه خبری نوعی جمع آوری عظیم کمک بوسیله ادعا‌های بی اساس ترامپ در خصوص تقلب در انتخابات محسوب می‌شود.

بر پایه این گزارش، این کمک‌ها به صندوق کمیته جمع آوری کمک‌های مشترک ترامپ واریز می‌شود. این اقدام در حالی انجام می‌شود که ترامپ تلاش دارد تا نظریه‌های توطئه در خصوص سرقت نتیجه انتخابات آمریکا را برجسته کند.

همچنین طبق گزارش سی ان ان، این پول‌ها در کاهش بدهی‌های کمپین ترامپ و نیز به آینده سیاسی ترامپ کمک خواهد کرد.

همچنین با کمک‌های انجام شده، کمیته سیاسی «آمریکا را حفظ کنید» (Save America) که کمتر از یک هفته پس از برگزاری انتخابات آمریکا از سوی ترامپ راه اندازی شد، می‌تواند حیات سیاسی خود را حتی پس از دوران ترامپ در کاخ سفید و نیز حتی در صورتی که ترامپ بار دیگر به سمتی عمومی نرسد، ادامه دهد.

کمپین ترامپ از ارائه رقم دقیقی که توانسته از کمک‌ها جمع آوری کند، خودداری کرده؛ اما روزنامه واشنگتن پست نخستین بار میزان پولی که ترامپ پس از انتخابات توانسته جمع آوری کند را بیش از ۱۵۰ میلیون دلار تخمین زده بود.