طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۲۶۷ مورد جدید، شمار قربانیان   کروناویروس در ایالات متحده به ۳۵۱ هزار و ۴۵۳ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۰۰ هزار و ۵۰۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۰ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۴۳ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۱ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۵۲۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۶۰ هزار و ۷۸ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۸ میلیون و هفت هزار و ۸۹۱ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۲۹ هزار و ۳۲۰ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با دو میلیون و ۴۲۳ هزار و ۴۱۰ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۶۳۸ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۲۰ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۴۳۰ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۳ هزار و ۸۹۷ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۸ هزار و ۴۱۵ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که از همان ابتدای شیوع کرونا در ایالات متحده، آن را دست‌کم گرفت هم‌اکنون که دوران ریاست‌جمهوری وی روزهای پایانی خود را سپری می‌کند، نیز حاضر نیست تا افزایش شمار چشمگیر مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در آمریکا را مهم جلوه دهد.

وی روز گذشته (یکشنبه) در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، با زیرسؤال بردن صحت آمار قربانیان ویروس کرونا نوشت: «تعداد موارد ویروس چینی در آمریکا بسیار اغراق آمیز بوده و این به دلیل روش تشخیص مسخره مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در مقایسه با دیگر کشورهاست. بسیاری از آنها از روی عمد،‌ به صورت خیلی نادرست و کم گزارش می‌دهند. زمانی که تردید دارید، (فرد بیمار را مبتلا به) کرونا اعلام کنید. رسانه‌های جعلی!» 

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۸۵ میلیون و ۸۸ هزار و ۸۵۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۸۴۲ هزار و ۴۹۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۴۷ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۶۹۴ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۲۹۱ مورد ابتلا و ۱۴۹ هزار و ۶۸۶ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۷۴۶ مورد ابتلا و ۱۹۶ هزار و ۱۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.