تعداد سناتورهای جمهوریخواهی که با به چالش کشیدن نتایج آرا الکترال در کنگره مخالف هستند همچنان رو به افزایش است.

 بر اساس این گزارش، سناتورهای جمهوریخواهی که مخالف این اقدام هستند معتقدند که حتی در صورتی که کنترل کنگره در اختیار جمهوریخواهان باشد، این تلاش ها شانس چندانی برای موفقیت نخواهد داشت.

 کوین کرامر، جان هوون و شیلی مور کاپیتو 3 سناتور جمهوریخواه نیز روز دوشنبه اعلام کردند که از به چالش کشیدن نتایج آرا الکترال در نشست 6 ژانویه کنگره حمایت نخواهند کرد.

روز یکشنبه نیز لیندسی گراهام و تام کاتن دو متحد نزدیک ترامپ نیز گفته بودند که از تلاش ها برای ابطال و تغییر نتایج انتخابات حمایت نخواهند کرد.

100 نماینده جمهوریخواه قصد دارند در نشست 6 ژانویه کنگره نتایج انتخابات جنجالی 3 نوامبر را به چالش بکشند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دوشنبه در یک سخنرانی در ایالت جورجیا در حمایت از نامزدهای جمهوریخواه انتخابات مجلس سنا گفت: امیدوارم مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده از جایگاهش به عنوان رئیس مجلس سنا استفاده کرده و به تغییر نتیجه انتخابات کمک کند.

وی در ادامه ضمن تکرار ادعاهای خود درباره تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر، افزود: لیبرال دموکرات ها هرگز کاخ سفید را به تصرف خود درنخواهند آورد.

ترامپ اظهار داشت: این امکان هرگز وجود ندارد که ما در انتخابات ایالت جورجیا شکست خورده باشیم. دو انتخابات داشتیم و من در هر دو پیروز شدم.